Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

20. septembra 2006

BSK nedá peniaze na opravu Račianskej uliceBratislavský samosprávny kraj (BSK) nevyčlení zo svojho rozpočtu 41 miliónov korún na opravu a rozšírenie Račianskej ulice v Bratislave. Poslanci zastupiteľstva BSK dnes rozhodli, že nepodporia ...Zdieľať

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) - Bratislavský samosprávny kraj (BSK) nevyčlení zo svojho rozpočtu 41 miliónov korún na opravu a rozšírenie Račianskej ulice v Bratislave. Poslanci zastupiteľstva BSK dnes rozhodli, že nepodporia návrh primátora Andreja Ďurkovského financovať spolu s mestom úpravu Račianskej ulice. Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa predsedu BSK Milka Podmajerská, Vladimírovi Bajanovi a niektorým poslancom sa tento návrh nezdal pre BSK účelný. "Mne sa tento návrh zdal spravodlivý. Myslím si, že táto cesta je rovnako dôležitá pre kraj ako pre Bratislavu. Keďže pracujem v komisii dopravy a poznám rozpočet hlavného mesta, viem, že poberateľom všetkých daní za motorové vozidlá je BSK. Preto si myslím, že by sa mali deliť," povedala poslankyňa Marta Čarnogurská. Poslankyňa verí, že o celej záležitosti sa bude ešte diskutovať a obe strany sa nakoniec dohodnú.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa magistrátu Eva Chudinová, mesto si bude musieť poradiť samo a nájsť potrebné peniaze vo vlastnom rozpočte. "Bratislava je rovnako súčasť BSK ako iná obec či mestská časť a Račianska ulica je rovnako dôležitá pre obyvateľov Bratislavy ako celého kraja. Jej oprava by mala byť dôležitá pre všetkých," skonštatovala Chudinová a dodala, že takýto výsledok hlasovania očakávali. "Ukázala sa tak opodstatnenosť snáh hlavného mesta, aby sa Bratislava stala samostatným vyšším územným celkom," myslí si Chudinová.

Práce na oprave a rozšírení Račianskej ulice, ktoré by v úseku od Gaštanového hájika po Pioniersku ulicu mali zvýšiť priepustnosť dopravy, by mali stáť takmer 60 miliónov korún. Primátor mesta požiadal BSK, aby vyčlenil sumu viac ako 41 miliónov korún, sumou viac ako 18 miliónov korún by prispelo mesto, ktoré už v minulosti investovalo do opravy tohto úseku takmer 25 miliónov korún.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Fornetti Slovakia vlani s nárastom výroby o 41,4 %
<< predchádzajúci článok
Špecializácia online trhu práce pre oblasť IT

BSK nedá peniaze na opravu Račianskej ulice - diskusné fórum čitateľov