Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. apríla 2012

Budeme vysielať jeden satelit za druhým, vyhráža sa KĽDRSeverná Kórea vyhlásila, že bude vysielať jeden satelit za druhým bez ohľadu na kritický postoj medzinárodného spoločenstva k nedávnemu neúspešnému štratu údajnej družice. Vo ...Zdieľať
severna korea sa pripravuje na odpale SOUL 20. apríla (WEBNOVINY) - Severná Kórea vyhlásila, že bude vysielať jeden satelit za druhým bez ohľadu na kritický postoj medzinárodného spoločenstva k nedávnemu neúspešnému štratu údajnej družice.


Vo vyhlásení severokórejská vláda uviedla, že už uzavrela vyšetrovanie príčin zlyhania rakety s družicou, ktorú neúspešne vystrelili minulý týždeň. Zistené skutočnosti podľa vyhlásenia zaručia "budúci úspech" ďalších satelitov.

"Bez ohľadu na to, ako silne budú americkí a japonskí reakcionári a ich prívrženci kričať a bez ohľadu na pišťanie krýs okolo (juhokórejského prezidenta) Li Mjung-paka, mierové severokórejské družice budú vysielané do vesmíru jedna za druhou," píše sa vo vyhlásení.

Vypustenie rakety, ktorá mala údajne vyniesť na obežnú dráhu severokórejský satelit, sa uskutočnilo pri príležitosti nadchádzajúceho 100. výročia narodenia bývalého vodcu Kima Ir-sena. Podľa informácií zahraničných médií však raketa odpálená 13. apríla preletela iba asi 120 kilometrov a zrútila sa do mora.

Na test zareagovala Bezpečnostná rada OSN, ktorá nad ním vyjadrila poľutovanie. Spojené štáty pohrozili zastavením potravinovej pomoci. Západ a susedné krajiny KĽDR vystrelenie totiž považovali len za krycí manéver pre test rakety dlhého doletu schopnej niesť jadrovú hlavicu.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pivo Corgoň prináša spotrebiteľom obalové inovácie
<< predchádzajúci článok
Žitňanskej materský zväz podporil v hlasovaní Pavla Freša