Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

20. júla 2018

Bulharsko nechce prijímať späť migrantovIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP
Sofia 20. júla (TASR) - Bulharsko odmieta podpísať s členskými krajinami Európskej únie dvojstranné dohody o opätovnom prijatí migrantov, ktorí vstúpili do EÚ cez jeho územie. Poslanci bulharského parlamentu totiž v piatok schválili veľkou väčšinou hlasov uznesenie, ktorá vláde zakazuje podpísanie readmisných dohôd i ďalších reforiem pravidiel udeľovania azylu navrhovaných Úniou, informovala agentúra AP.


Uznesenie podporilo 177 zákonodarcov v 240-člennom parlamente. Poslanci tiež rozhodli, že vláda premiéra Bojka Borisova by mala do konca septembra predložiť bulharský návrh o reforme dublinského systému.

Migranti by sa síce aj v súčasnosti mali vracať do krajín, kde prvýkrát vstúpili na územie Európskej únie a požiadali o azyl, takéto predpisy sa však dodržiavajú len zriedka.

Bulharsko už pred časom uzavrelo svoje hranice s Tureckom plotom z ostnatého drôtu, aby tak zabránilo tomu, že sa pre migrantov smerujúcich do Európy stane novou vstupnou bránou. Táto balkánska krajina teraz vyzýva na uzavretie vonkajších hraníc EÚ a vytvorenie utečeneckých táborov mimo jej územia - v Líbyi a Turecku.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prvý víkendový deň nás poteší vysokými teplotami
<< predchádzajúci článok
V Maďarsku budú môcť od októbra trestať bezdomovcov väzením

Bulharsko nechce prijímať späť migrantov - diskusné fórum čitateľov