01. augusta 2009

Bystrica doma suverénne porazila Petržalku

Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 4. kola futbalovej Corgoň extraligy 2009/2010 Dukla Banská Bystrica - MFK Petržalka 3:0 (2:0) Góly: ...

BRATISLAVA 1. augusta (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov sobotňajších zápasov 4. kola futbalovej Corgoň extraligy 2009/2010

Dukla Banská Bystrica - MFK Petržalka 3:0 (2:0)
Góly: 19. a 36. Uškovič, 83. Pich, ŽK: 15. Savič, 62. Turňa, 82. Pečovský - 8. Hílek, 59. Tomčák, rozhodovali: Šipoš - Brendza, Rendko, 2434 divákov

Úvod stretnutia patril hosťom, ktorí v 2. a 10. min pohrozili Tomčákom. Pri prvom pokuse mieril útočník Petržalky vedľa bránky a v druhom prípade v dobrej pozícii nedočiahol na loptu. Ďalšie momenty už patrili banskobystrickej Dukle. Najprv sa v 12. min po prihrávke Gajdoša rútil na brankára Hýlla osamotený Uškovič, no strelou po zemi ho neprekonal, gólman Petržalky zasiahol nohami. O štyri minúty neskôr zasahoval Hýll pred Pečovským a následne zneškodnil aj priamy kop Bruška z 25 m. Tlak Dukly sa stupňoval a napokon vyústil do gólu. Po centri Michala Pančíka z ľavej strany sa v šestnástke hlavou presadil a presne namieril Uškovič. Dukla aj po góle zostala pri chuti, neustále útočila. Nebezpečné boli najmä rohové kopy Bruška a hlavičky Adámika. Druhý gólový moment prišiel v 36 min, keď Pančík prihral z pravej strany do šestnástky Pečovskému, ktorý sa pred Hýllom nepresadil, ale odrazenú loptu Uškovič dostal bez problémov do brány.
Aj v druhom polčase bola Dukla aktívnejšia, no šancí mala už menej. Až v 69. min Bruško z 25 m tesne minul ľavú žrď Hýllovej svätyne a z následného rohu mieril Pančík spoza šestnástky vedľa. Petržalka pohrozila iba na začiatku druhého polčasu strelou Pavla Ďuricu z tridsiatich metrov, no lopta išla nad brvno. Na ihrisku sa inak toho v druhom polčase veľa neudialo, diváci sa však bavili a dostali zaslúženú odmenu v podobe tretieho gólu, v ktorom mali prsty striedajúci hráči Dukly. Predchádzala tomu chyba v defenzíve hostí, z ktorej ťažil Seye. Ten loptu prihral do šestnástky mladému Pichovi, ktorý sa v šestnástke pohral s obrancami aj brankárom Petržalky a napokon strelil premiérový corgoňligový gól. Hostia sa dostali do šance v poslednej minúte, resp. v nadstavenom čase, no v pokutovom území sa nepresadil slabou strelou Tomčák.

FK Senica - MFK Dubnica nad Váhom 2:1 (2:1)

Góly: 13. Velický (z pok. kopu), 27. Faldyna - 42. T. Zápotoka, ŽK: 59. Velický, 70. Tesák - 17. E. Ľupták, 17. L. Zápotoka, 60. T. Zápotoka, 65. Držík, 84. Grendel, rozhodovali: Vlk - Chládek, Bóllo, 2725 divákov

Seničanom vyšiel výborne vstup do zápasu, keď v 13. min vysunul Velický kolmicou útočníka Pirosku, toho hosťujúca obrana zastavila len za cenu faulu. Následný pokutový Stanislav Velický s prehľadom premenil - 1:0. V poli bola hra vyrovnaná, do šancí sa však častejšie dostávali domáci. V 20 min. Vrťo vysunul Faldynu, jeho strelecký pokus sa však neujal. Útočník Faldyna dosiahol svoj prvý gól v Corgoň lige v 27. min, keď hlavičkou z pätky zakončil peknú individuálnu akciu a center krajného stredopoliara Vrťa - 2:0. Pohodlný dvojgólový náskok však nováčikovia do prestávky neudržali. V 43. min Porázik vysunul Tomáša Zápotoku a ten sám pred brankárom Fišanom nezaváhal - 2:1.

Väčšinu z času druhého polčasu boli aktívnejší Dubničania. Domáci sa bránili a čakali na nebezpečné protiútoky. Hneď v úvodnej minúte sa do čistej šance dostal hráč hostí T. Zápotoka, no po centri Ľuptáka z päťky z voleja mieril nad Fišanovu bránu. O tri minúty neskôr bol na druhej strane v dobrej príležitosti Belák, gólman Igaz však jeho pokus kryl. Po hodine hry sa po vysunutí Belákom ocitol vo vyloženej šanci ocitol Piroska, brankár hostí Igaz však výborne zasiahol. Na druhej strane nebezpečnou hlavičkou pohrozil Obert. Vo výbornej atmosfére si Seničania vypracovali ešte ďalšie dve gólové akcie. Po centri Vrťa nepresne hlavou zakončoval Belák. Onedlho sa v šestnástke uvoľnil Piroska, ale jeho technická strela skončila vedľa bránky hostí. Napriek dubnickej snahe sa už stav stretnutia nezmenil a nováčik ubránil remízu.

FC Nitra - MFK Ružomberok 2:0 (0:0)
Góly: 51. Rák (11 m), 81. R. Sloboda, ŽK: 26. B. Labant, 67. Martin Tóth - 8. Gallo, 75. Zošák, rozhodovali: Matúš (66. K. Horváth) - Laskovský, Benko, 3120 divákov

Stretnutie mužstiev, ktoré v úvodných troch kolách nového ročníka Corgoň ligy nepocítili trpkosť prehry sa začalo nepresnou strelou Zošáka v 5. min a vzápätí musela po prihrávke Boszoráda zachraňovať obrana Ružomberka pred nabiehajúcim Šimonekom. V 8. a 9. min opäť úradoval Boszorád, no jeho strela z hranice pokutového územia, a ani prihrávka na Hodúra úspech domácim nepriniesli. V 21. min pohrozili hostia, keď po Božokovom centri hlavičkoval z 10 m tesne vedľa Hroššovej bránky Lačný. Po polhodine hry Boszorádovu prihrávku nezužitkovali útočníci Nitry a následne museli po Zošákovom prieniku "hasiť oheň" pred Hroššom B. Labant s Martinom Tóthom. Desať minút pred koncom prvej časti hry zlikvidoval po akcii Ráka s Boszorádom Šimonekovu strelu Hajdúch a po následnom rohovom kope hlavičkoval nitriansky hrot nad bránku Ružomberka. V závere I. polčasu trafil po rohom kope hostí A. Sloboda bočnú sieť bránky Nitry a krátko na to pohrozili "závarom" pred svätyňou Hajdúcha Boszorád, Šimonek a Rák.
Po zmene strán zaburácal nitriansky štadión, keď si Hodúr vypýtal faul v pokutovom území Ružomberka od Sivu a Rák premenil penaltu - 1:0. Po hodine hry došlo k zaujímavej situácii, keď zraneného hlavného rozhodcu Matúša nahradil náhradník Horváth. V 72. a 73. minúte pohrozili nepríjemnými strelami z diaľky Kóňa a Rák, no úspešný bol až Sloboda, ktorý si v 81. min vychutnal aj Hajdúcha a poslal loptu do prázdnej bránky hostí. V závere sa ešte pokúšali korigovať výsledok Zošák a Kukoľ, no mierili vedľa a Nitra si tak udržala vedúcu pozíciu v tabuľke.

DAC 1904 Dunajská Streda - Tatran Prešov 3:0 (1:0)
Góly: 22. Majus, 47. Seelaus, 59. Koejoe, ŽK: 37. Kazlauskas, 67. Helísek - 27. Ižvolt, rozhodovali: Olšiak - Jankovič, Petríček, 4893 divákov

Oba tímy začali svižne a už do 5. min bolo rušno pred oboma bránkami. Najprv pred Penksom zachránil včasným vybehnutím Novota, na druhej strane po peknej kombinácii sa takmer dostal do šance Halimi, ale Josl odvrátil na roh. Následne Poliaček mieril spoza šestnástky do Novotu. V 18. min Kobylíkov presný priamy kop hlavičkoval tesne nad Poliaček. O štyri minúty neskôr Hassanov nádherný oblúčik našiel litovského predstopéra Majusa a jeho presná prudká hlavička skončila v ľavom dolnom rohu hostí - 1:0. V 34. min opäť predviedol futbalovú lahôdku Hassan, hľadal pred bránou Koejoeho, no tentokrát mu chýbali milimetre k zakončeniu. V samotnom závere úvodného dejstva rýchly český záložník Helísek prihral Halimimu, ale jeho volej spoza šestnástky tesne minul bránku Prešova.

Po zmene strán už dominovali domáci, najmä keď po Helísekovom posunutí Seelaus nádhernou delovkou z 20 m trafil presne k ľavej žrdi - 2:0. Päťdesiataôsma minúta definitívne rozhodla o osude Prešovčanov, keď ich jedinú tutovku trestuhodne pokazil Drakul, keď netrafil bránku. Na druhej strane už o minútu potrestal túto chybu prešovského útočníka Koejoe, keď Hassanov center hlavičkoval presne k ľavej žrdi - 3:0. Východniari sa postupne vytratili z ihriska a domáci kraľovali na hracej ploche presnou kombinačnou hrou. Vynikal najmä Hassan, ktorý ukázal, že to s loptou naozaj vie, jeho streleckým pokusom chýbali ku gólom milimetre. V nadstavenom čase domáci režisér Halili poslal do šance striedajúceho N'Kenda, ktorý však trafil iba gólmana Diviša. Domácu mužstvu už v závere chýbala koncentrácia pri zakončovaní a na skóre sa tak už nič nezmenilo.