06. marca 2009

Bystrica na domácom ľade úspešná

Domáci hokejisti sa predstavili pred domácim publikom vôbec prvýkrát v histórii v play off zápase slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. Už v 3. min im hráči urobili radosť, keď Vlk našiel v ...

BRATISLAVA 6. marca (WEBNOVINY) - Domáci hokejisti sa predstavili pred domácim publikom vôbec prvýkrát v histórii v play off zápase slovenskej najvyššej hokejovej súťaže. Už v 3. min im hráči urobili radosť, keď Vlk našiel v strednom pásme Diana, ktorý sa nepokrytý dostal do útoku. Lipovský vybehol do medzikružia, útočník ho obišiel a iba poslal puk do prázdnej bránky - 1:0. Banskobystričania sa veľmi dlho netešili, pretože už v 4. min po prihrávke Deyla sa presadil strelou po ľade z ľavého kruhu Húževka - 1:1. V 11. min však ťažili domáci z presilovky, keď Pardavý strelou spoza pravého kruhu prekonal Lipovského - 2:1.

HC'05 Banská Bystrica - HC Košice 6:3 (3:1, 3:2, 0:0) stav série: 1:2

Góly: 3. M. Dian (V. Vlk), 11. Pardavý (Bulík), 20. B. Jánoš (V. Vlk, Biro), 22. Biro (M. Dian), 26. Sabol (Biro, V. Vlk), 29. V. Vlk (Dian, Jánoš) - 4. Húževka (Deyl, Kmiť), 26. Rudolf Huna (Jenčík), 40. Šimurda (Juraj Sýkora, M. Šterbák)

Vylúčení: 7:10 na 2 min, 44. Faith 5 min + dokonca za nedovolenú hru zdvihnutou hokejkou, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Grečko, Konc - Müllner, Mášik, 4540 divákov

Nabudení Bystričania využili aj dalšiu presilovku, tentoraz v závere prvej tretiny. Jánoš tretím gólom vyhnal Lipovského z bránky. Medzi žŕdky sa postavil Hudáček, ktorý kapituloval na začiatku druhej tretiny. Domáci opäť tažili z presilovky, Dian prenikol do útoku a preveril aj druhého gólmana Košíc, ktorý puk len vytlačil. Biro ho napokon poslal za jeho chrbát - 4:1. Po početných výhodách sa domácim darilo hrať efektívne, čo dokázal v 26 min. Sabol. Keď Biro vystrelil po modrej, Hudáček iba vyrazil, nevedel kde je puk a spomínaný utočník ho bez problémov zasunul do bránky - 5:1. Oddychový čas Košičanom pomohol, pretože už o 29 sekúnd im vyšlo prečíslenie. Po prihrávke Jenčíka sa presadil Huna - 5:2. V 29. min najprv zvonila iba žŕdka po Jánošovej parádičke. Napokon sa však domáci potešili, keď peknú akciu načal Jánoš z ľavej strany, puk posunul Dianovi, ktorý nestrieľal, ale potiahol a pekne našiel Vlka, ktorý z medzikružia skóroval na 6:2. Hostia sa nevzdávali, nepoľavili v aktivite a nezabalili to. Dôkazom bol gól do šatne - Šimurda si robil okolo Petríkovej bránky, čo chcel a napokon znížil na 3:6.

V tretej tretine sa hosťom už nepodarilo zdramatizovať vývoj zápasu. V 44. min Faith spôsobil zranenie Jánošovi, a tak dostal trest 5 minút plus do konca zápasu. Presilovku domáci nevyužili, no hostia dobrou hrou ani nedovolili Banskobystričanom skórovať. Najväčšiu šancu v III. tretine mali Košičania v presilovke, Húževka však pred poloprázdnou bránkou neuspel, lebo Petrik sa famózne rybičkou vrhol na opačnú stranu.