14. júla 2011

CA: Ďalšími postupujúcimi sú Brazília, Paraguaj a Venezuela

Futbalisti Brazílie zvíťazili v stredajšom stretnutí Copa América nad Ekvádorom 4:2 a zásluhou lepšieho skóre sa stali víťazmi základnej B-skupiny. O góly víťazov v tomto ...

neymar MENDOZA / LA PLATA 14. júla (WEBNOVINY) - Futbalisti Brazílie zvíťazili v stredajšom stretnutí Copa América nad Ekvádorom 4:2 a zásluhou lepšieho skóre sa stali víťazmi základnej B-skupiny.

O góly víťazov v tomto dramatickom súboji sa zaslúžili dvaja hráči - Neymar a Alexandre Pato. Práve A. Pato sa postaral o vedúci gól "kanárikov" v 28. min duelu.

Ekvádorčania však vzápätí o dve minúty Caicedom vyrovnali a aktéri tohto merania síl odišli do kabín za stavu 1:1. Päť minút po zmene strán sa do listiny strelcov prvýkrát v zápase zapísal 19-ročný útočník Neymar. O deväť minút neskôr Felipe Caicedo opäť vyrovnal.

Brazílčania po hodine hry opäť po góle A. Pata viedli 3:2 a skóre zápasu na 4:2 pre Brazíliu uzavrel Neymar v 72. min. Obhajcovia dvoch predchádzajúcich triumfov na šampionáte Južnej Ameriky tak naďalej môžu snívať odvážny sen o úspešnom dovŕšení zlatého hetriku. V boji o postup do semifinále však musia 17. júla zdolať Paraguaj.

V druhom súboji základnej B-skupiny medzi Paraguajom a Venezuelou sa zrodila remíza 3:3, vďaka ktorej oba tímy postúpili spolu s Brazíliou do štvrťfinále Copa Amerika. Prvý gól zápasu dali hráči Venezuely už v 6. min, keď úspešným strelcom bol José Salomón Rondón. Paraguaj vyrovnal až po polhodine hry - úspešným strelcom bol Antolin Alcaraz.

Po prestávke mali viac z hry futbalisti Paraguaja, ktorí vďaka gólom Lucasa Barriosa v 64. min a Ctistiana Riverosa v 84. min viedli už 3:1, húževnatí Venezulčania sa však možnosti postúpiť medzi osem najlepších tímov šampionátu Južnej Ameriky nevzdali a dvoma gólmi v úplnom závere (v 89. a 90. min.) stretnutia vyrovnali na 3:3. Úspešnými strelcami boli Miku a Grendy Perezo. Vo štvrťfinále sa Venezulčania 17. júla stretnú s Čile

Ďalšie dvojice štvrťfinále majstrovstiev Južnej Ameriky tvoria domáca Argentína a Uruguaj (zápas bude 16. júla), v ten istý deň sa stretne Kolumbia s Peru a Chile bude o deň neskôr hrať s Venezuelou.

Paraguaj - Venezuela 3:3 (1:1)
Góly: 34. Antolin Alcaraz, 63. Lucas Barrios, 84. Cristian Riveros - 6. J. S. Rondón, 89. Miku, 90. Grendy Perozo