Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2010

Čaká nás krajšia budúcnosť, sľúbil Rusom MedvedevRuský prezident Dmitrij Medvedev v utorkovom prejave o stave krajiny vyhlásil, že vláde sa podarilo stabilizovať ekonomiku v čase globálnej ekonomickej krízy, a preto Rusom môže ...Zdieľať
bez nazvu MoskvaFoto: www.tfw2005.comMOSKVA 30. novembra (WEBNOVINY) - Ruský prezident Dmitrij Medvedev v utorkovom prejave o stave krajiny vyhlásil, že vláde sa podarilo stabilizovať ekonomiku v čase globálnej ekonomickej krízy, a preto Rusom môže prisľúbiť krajšiu budúcnosť.


Medvedev v tejto súvislosti potvrdil ďalšiu potrebu modernizácie ekonomiky a taktiež udržanie rastu cien pod kontrolou. Takýto postup je podľa ruského lídra jedinou cestou ako neznevážiť národ a odovzdať krajinu v dobrom stave ďalším generáciám.

Prvým krokom je určenie rozpočtových priorít na rok 2011, dodal ruský prezident, ktorý zároveň zverejnil plány nového programu pre rodiny. Tie by mali od vlády dostať pozemok na stavbu domu či daňové úľavy po narodení tretieho dieťaťa. Práve o ochranu práv detí a ich budúcnosť sa musí štát starať oveľa viac, domnieva sa Medvedev.

"Za tri roky môjho prezidentovania Rusko potvrdilo, že sme modernou svetovou veľmocou, ktorá dosiahne úspech vďaka modernizácii. No modernizácia sama o sebe nie je cieľom - je to nástroj, ktorým nám dopomôže k lepšej budúcnosti," povedal Medvedev vo výročnom prejave o stave krajiny pred oboma komorami ruského parlamentu, ktorý vysielali štátne televízie. Ako povedal, "poveril som vládu, aby polovica plánovaných ušetrených výdavkov z rozpočtu išla na modernizáciu".

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Havel podporil demonštrantov v Prahe
<< predchádzajúci článok
Ak neprejde novela vodného zákona, nebudú peniaze na pokuty

Čaká nás krajšia budúcnosť, sľúbil Rusom Medvedev - diskusné fórum čitateľov

Sľuby sa sľubujú ...30.11. 13:48:39