Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2010

Havel podporil demonštrantov v PrahePribližne dvesto českých demonštrantov vniklo v utorok ráno do budovy pražského magistrátu na Mariánskom námestí a ďalšie stovky skandujú pred magistrátom. Aktivisti prišli odovzdať ...Zdieľať
praha Foto: SITA/APPRAHA 30. novembra (WEBNOVINY) - Približne dvesto českých demonštrantov vniklo v utorok ráno do budovy pražského magistrátu na Mariánskom námestí a ďalšie stovky skandujú pred magistrátom. Aktivisti prišli odovzdať petíciu proti koalícii ODS a ČSSD, ktorú podpísalo 22 000 ľudí.


Protestujúcich prišiel podporiť aj bývalý disident a český prezident Václav Havel. Pred magistrátom hliadkujú policajti a od miesta demonštrácie odkláňajú dopravu. Asi dvesto demonštrantov sa dostalo do zasadacej sály magistrátu. Okrem transparentov mali aj píšťalky a skandovali heslá ako Zlodeji! alebo Nechceme ďalších radných, za ktorých sa musíme hanbiť! Naopak, prívrženci budúcej koalície vykrikovali heslá ako TOP 09 je bublina, ktorá praskne!

"Praha v posledných rokoch nebola v dobrých rukách, a preto som tu. Nie je na škodu vyjadriť pokojne svoj názor," uviedol pre agentúru MEDIAFAX dlhoročný obhajca demokracie Havel. Pred budovou pražského magistrátu demonštruje proti budúcej koalícii ODS a ČSSD podľa odhadov polície celkovo asi tisíc ľudí, na očiach majú čierne okuliare. Chcú tým symbolicky poukázať na mafiánske praktiky, ktoré podľa ich názoru vládnu na pražskom magistráte.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ftáčnik bude o viceprimátoroch ešte rokovať
<< predchádzajúci článok
Čaká nás krajšia budúcnosť, sľúbil Rusom Medvedev