Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

12. decembra 2011

Cameronov poslanec bol na fašistickej partyPoslancovi za vládnu Konzervatívnu stranu premiéra Davida Camerona vážne hrozí, že príde o svoj mandát. Fotografie a videá ho totiž usvedčili z účasti na oslave, ktorá sa niesla v duchu nacistickej ...Zdieľať
LONDÝN 12. decembra (WEBNOVINY) - Poslancovi za vládnu Konzervatívnu stranu premiéra Davida Camerona vážne hrozí, že príde o svoj mandát. Fotografie a videá ho totiž usvedčili z účasti na oslave, ktorá sa niesla v duchu nacistickej ideológie.


Vládny poslanec a poradca ministerky dopravy Aidan Burley sa síce v sobotu aj v nedeľu verejne ospravedlňoval a vyjadril ľútosť nad svojou účasťou na inkriminovanej zábave, jeho dni v parlamente sú však podľa konzervatívcov spočítané. Na ťahu je teraz líder vládnej strany a predseda vlády Cameron.

Burley (32) sa začiatkom decembra zúčastnil na výlučne mužskej oslave, ktorej evidentne dobre sa zabávajúci účastníci vykrikovali fašistické heslá, robili nacistické gestá a oslovovali sa menami nacistických lídrov.

Prípad je o to nepríjemnejší, že party sa konala v lyžiarskom stredisku Val Thorens vo Francúzsku, kde je propagácia fašizmu zo zákona zakázaná. Organizátorovi večierka, ktorý bol oblečený v uniforme SS, dokonca hrozí trestné stíhanie, píše portál denníka Daily Mail. Podotýka však, že podľa očitých svedkov sa poslanec do skandovania hesiel nezapájal.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Palác Stephaneum by mal slúžiť univerzitám a kultúre
<< predchádzajúci článok
Nové politické strany nemajú veľké šance, myslí si sociológ

Cameronov poslanec bol na fašistickej party - diskusné fórum čitateľov

tak nech príde12.12. 17:23:18