Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

12. februára 2007

Cena plynu z RF by mala byť podľa Jahnátka naďalej dobráCeny zemného plynu od ruského dodávateľa, spoločnosti Gazprom, budú podľa ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka aj v budúcnosti pre Slovensko dobré. "Myslím si, že je tu snaha a ochota ...Zdieľať

BRATISLAVA 12. februára (WEBNOVINY) - Ceny zemného plynu od ruského dodávateľa, spoločnosti Gazprom, budú podľa ministra hospodárstva Ľubomíra Jahnátka aj v budúcnosti pre Slovensko dobré. "Myslím si, že je tu snaha a ochota ruskej strany dodávať plyn na Slovensko aj naďalej. Budúca cena plynu je otázkou bilaterálnych rokovaní medzi Slovenským plynárenským priemyslom a Gazpromom. Ja si však myslím, že je tam priestor na to, aby boli tieto ceny pre Slovensko slušné, vzhľadom na dobré medzivládne vzťahy medzi týmito krajinami," povedal na pondelňajšej tlačovej besede Jahnátek.

Ako doplnil svojho ministra premiér Robert Fico o budúcej cene zemného plynu by sa malo hovoriť aj na oficiálnej návšteve Slovenska v Ruskej federácii (RF) 3. a 4. apríla tohto roka. "Predpokladám, že jednou z tém budú aj zmluvy o budúcich dodávkach plynu a verím, že korektné vzťahy medzi krajinami budú pokračovať aj naďalej," dodal Fico. Bilaterálna dohoda o dodávke plynu pre Slovensko z Ruska vyprší na budúci rok.

SITA/AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Privatizačné zmluvy môžu podľa Fica skončiť aj na ÚS
<< predchádzajúci článok
Prezident dnes podľa Lipšica rozhodol štátnicky

Cena plynu z RF by mala byť podľa Jahnátka naďalej dobrá - diskusné fórum čitateľov