Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

03. januára 2013

Cenová hitparáda: Najviac zdraželi vajcia a zemiakyCena vajec sa v novembri podľa Štatistického úradu medziročne zvýšila o takmer 44 percent. Vďaka tomu obsadili prvú priečku v "cenovej hitparáde" za november ...Zdieľať
zlavynakup BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) - Cena vajec sa v novembri podľa Štatistického úradu medziročne zvýšila o takmer 44 percent.


Vďaka tomu obsadili prvú priečku v "cenovej hitparáde" za november 2012.

Za nimi nasledovali zemiaky, ktorých cena medziročne poskočila o takmer tretinu a viaceré výrobky z mäsa s medziročným nárastom cien v rozpätí 5 % až 20 %.

Za jogurt, chlieb či maslo zaplatili Slováci menej ako v roku 2011.

Miernejší pokles alebo stagnácia ceny boli ale zaznamenané ešte v prípade ďalších ôsmich potravín. Najvýraznejší medzimesačný nárast ceny bol zaznamenaný v prípade zemiakov a to o takmer 14 %. Žiadna iná v hitparáde uvedená potravina už nezaznamenala oproti októbru 2012 nárast ceny vyšší ako 3 %. Menej oproti predchádzajúcemu mesiacu nás v novembri vyšli margarín (o – 5,26 %), ale i ryža (o – 2,72 %).

<span class=Zdroj: Ekonomický týždenník Poštovej banky" vspace="5" align="middle" width="461" height="580" src="https://www.24hod.sk/files/cenova hitparada.jpg" / />

Analýza bola publikovaná v Ekonomickom týždenníku Poštovej banky.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Amnestiu od prezidenta dostal aj Braňo Mojsej
<< predchádzajúci článok
Tisíce ľudí žiadajú na Facebooku odvolanie prezidenta Ivana Gašparoviča.