Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

18. apríla 2013

Ceny ropy klesli, obchodovanie so zlatom bolo zmiešanéCeny ropy klesli v stredu šiesty deň po sebe a prvýkrát od júla sa dostali pod hranicu 98 USD za barel. Úroveň zásob ropy v USA totiž vyvoláva obavy z celosvetového dopytu po čiernom ...Zdieľať
ropa NEW YORK 18. apríla (WEBNOVINY) - Ceny ropy klesli v stredu šiesty deň po sebe a prvýkrát od júla sa dostali pod hranicu 98 USD za barel.


Úroveň zásob ropy v USA totiž vyvoláva obavy z celosvetového dopytu po čiernom zlate. Ceny britskej ropy Brent oslabili o 2,22 USD na 97,69 USD za barel.

Za posledných dvanásť obchodovacích ceny britskej ropy poklesli v desiatich z nich. Britská ropa tak zaznamenala najvýraznejší dvanásťdňový pokles od júna 2012. Ceny ľahkej americkej ropy sa znížili o 2,04 USD na 86,68 USD.

Spotová cena zlata v stredu stúpla. Situácia na trhu je však krehká. Pod stredajší nárast sa podpísal predovšetkým silnejúci dopyt z Ázie najmä z Indie. Cenám zlata však naďalej hrozí pokles. Medzi investormi pretrvávajú obavy, že ďalšie zadlžené krajiny budú nasledovať Cyprus a pristúpia k predaju svojich zlatých rezerv, aby získali finančné prostriedky. Spotová cena zlata bola o 18:04 GMT vyššie o 0,5 % a dostala sa na úroveň 1 373,96 USD za uncu. Júnové dodávky zlata na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy však poklesli o 4,70 USD a dostali sa na 1 382,70 USD za uncu.

(1 EUR = 1,3129 USD)

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
KĽDR má na pobreží rakety, predložila podmienky na rokovanie
<< predchádzajúci článok
Senát v USA odmietol sprísniť zákon na držbu a predaj zbraní