Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

05. júla 2013

Ceny ropy oslabili, zlacnelo aj zlatoCeny ropy vo štvrtok oslabili po tom, ako egyptská armáda zosadila prezidenta, čo zmiernilo obavy z narušenia dodávok čierneho zlata z Blízkeho východu. "Je predčasné povedať, že ...Zdieľať
ropa LONDÝN 5. júla (WEBNOVINY) - Ceny ropy vo štvrtok oslabili po tom, ako egyptská armáda zosadila prezidenta, čo zmiernilo obavy z narušenia dodávok čierneho zlata z Blízkeho východu.


"Je predčasné povedať, že situácia sa upokojila, ale bezpečná prevádzka Suezského kanálu, ktorá je v záujme krajín Perzského zálivu aj štátov spotrebujúcich ropu, sa zdá garantovaná," povedal Tamas Varga, analytik spoločnosti PVM.

Londýnska ropa Brent do 18:55 GMT zlacnela o 29 centov na 105,47 USD za barel. Cena ľahkej americkej ropy klesla o 12 centov na 101,12 USD za barel.

Cena zlata vo štvrtok tiež oslabila. Išlo o reakciu na to, že šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi signalizoval, že banka by mohla opäť znížiť úrokové sadzby.

To oslabilo hodnotu eura voči doláru. Cena zlata má pritom tendenciu smerovať opačne ako kurz dolára. Spotová cena zlata do 15:37 GMT klesla o 0,3 % na 1 247,90 USD za uncu. Augustové dodávky žltého kovu na divízii COMEX newyorskej komoditnej burzy oslabili o 0,4 % na 1 247,50 USD za uncu.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Cyrilometodská púť zaplaví Nitru, hostí bude požehnane
<< predchádzajúci článok
Humenčania sa emigrantov zo záchytného tábora už neboja

Ceny ropy oslabili, zlacnelo aj zlato - diskusné fórum čitateľov