Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. novembra 2019

Ceny ropy v piatok ráno klesliCeny ropy v piatok klesli. Dôvodom je neistota týkajúca sa termínu podpisu dohody o ukončení obchodného sporu medzi USA a Čínou.Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Singapur 8. novembra (TASR) - Ceny ropy v piatok klesli. Dôvodom je neistota týkajúca sa termínu podpisu dohody o ukončení obchodného sporu medzi USA a Čínou.


Obchodný konflikt medzi dvoma najväčšími svetovými ekonomikami spomalil globálny hospodársky rast a prinútil analytikov znížiť prognózy dopytu po rope.

Čínske ministerstvo obchodu vo štvrtok (7. 11.) uviedlo, že obe krajiny sa v uplynutých dvoch týždňoch dohodli na postupnom rušení obchodných ciel bez uvedenia časového harmonogramu. Toto vyhlásenie však bolo vzápätí spochybnené, keď agentúra Reuters informovala, že plán čelí tvrdej vnútornej opozícii v administratíve USA.

 Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v decembri sa v piatok o 7.36 h SEČ predával po 56,59 USD (51,09 eura). To bolo o 56 centov menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena januárového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla o 50 centov na 61,79 USD za barel.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Premávku v Bratislave spomaľujú kolóny so zdržaniami do 20 minút
<< predchádzajúci článok
MAJTE OČI NA STOPKÁCH: Výstraha pred rannou hmlou platí pre celú SR

Ceny ropy v piatok ráno klesli - diskusné fórum čitateľov