24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2007

29. apríla 2007

Česko úspešné aj proti Rakúsku

Českí hokejisti úspešne zvládli aj svoje druhé stretnutie B-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika si v nedeľňajšom stretnutí poľahky poradili s ...

MOSKVA 29. apríla (WEBNOVINY) - Českí hokejisti úspešne zvládli aj svoje druhé stretnutie B-skupiny na 71. hokejových majstrovstvách sveta v Moskve. Zverenci trénera Aloisa Hadamczika si v nedeľňajšom stretnutí poľahky poradili s Rakúskom a po výhre 6:1 majú v tabuľke už šesť bodov. Favorit sa ujal vedenia už v 4. min, keď po spolupráci s Marekom Židlickým a Jaroslavom Hlinkom rozvlnil sieť za brankárom Brücklerom Petr Sýkora. Po uplynutí prvej desaťminútovky bolo už 2:0, keď sa do listiny strelcov zapísal Hlinka. Potom sa hráči strieborného tímu z predchádzajúcich MS na dvadsať minút odmlčali, gólový "pôst" ukončil v 32. min obranca Čáslava. Nepozornosť v obranných radoch českého tímu potrestal v závere druhej tretiny Raimund Divis, no ako sa neskôr ukázalo, bol to prvý aj posledný gól Rakúska. Posledná tretina bola už úplne v réžii Čechov, ktorí zásluhou Michala Barinku, Jaroslava Hlinku a Jana Mareka strelili ďalšie tri góly a zaslúžene zvíťazili.

B-skupina (Mytišči):
Česko - Rakúsko 6:1 (2:0, 1:1, 3:0)
Góly: 4. Sýkora (J. Hlinka, Židlický), 11. J. Hlinka (Výborný), 32. Čáslava (Židlický, Sýkora), 45. M. Barinka (Irgl, Plekanec), 49. J. Hlinka (Židlický, Výborný), 56. Marek (Z. Michálek, Čajánek) - 38. Raimund Divis.
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Hansen (Nór.) - Kiča (Ukr.), Zatta (Tal.), 2500 divákov

Česko: Čechmánek - Židlický, Čáslava, Z. Michálek, M. Barinka, Bednář, Platil, Šmíd, Hamr - Sýkora, Výborný, J. Hlinka - Irgl, Plekanec, Olesz - Tenkrát, Novotný, Hubáček - Balaštík, Marek, Čajánek
Rakúsko: Brückler - Rebek, R. Lukas, Unterluggauer, Ulrich, A. Lakos, Stewart, P. Lakos, Mattie - Setzinger, Koch, Welser - Trattnig, P. Lukas, Kalt - Schuller, Raimund Divis, Baumgartner - Peintner, Pewal, Harand