Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2011

Český súd vydal zatykač na katarského princaPražský súd vydal medzinárodný zatykač na katarského princa Hámida bin Abdulláha al-Sáního. Princa ...Zdieľať
praha Hlavné mesto českej republiky Praha, kde už bol katarský princ odsúdený.Foto: SITA/APPRAHA 11. januára (WEBNOVINY) - Pražský súd vydal medzinárodný zatykač na katarského princa Hámida bin Abdulláha al-Sáního.


Princa už v minulosti v Českej republike v prvom stupni odsúdili za sexuálne zneužitie 16 mladých dievčat, tento rozsudok však nenadobudol právoplatnosť. České úrady k utorňajšiemu opatreniu pristúpili po tom, ako sa princ v minulom roku viackrát nedostavil na pojednávanie súdu a ani sa mu nepodarilo doručiť zásielku o predvolaní. Pre agentúru Mediafax to v utorok potvrdila hovorkyňa súdu Martina Lhoťáková.

Obvodný súd v Prahe 2 poslal princa za sex s dievčatami na dva a pol roku do väzenia ešte v roku 2005. Proti rozsudku však člen katarskej kráľovskej rodiny podal odvolanie. V priebehu odvolacieho procesu ale do prípadu zasiahol vtedajší minister spravodlivosti a spoločne s generálnou prokurátorkou vydal Sáního späť do Kataru. Krajina prisľúbila, že princa postaví pred súd. Záväzok však nedodržala a Česi preto v roku 2009 prípad obnovili a v utorok naň vydali medzinárodný zatykač.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Po školákoch otestuje ministerstvo aj zručnosti dospelých
<< predchádzajúci článok
Bajan sa nevie stotožniť s rozsahom Petržalka City