20. januára 2009

Chára a Zedník bodovali, no ich tímy po nájazdoch prehrali

Na začiatku skráteného týždňa v NHL (dôvodom je hviezdny víkend v Montreale) sa spomedzi Slovákov bodovo presadili Zdeno Chára a Richard Zedník. Obranca a zároveň kapitán Bostonu strávil na ľade ...

NEW YORK 20. januára (WEBNOVINY) - Na začiatku skráteného týždňa v NHL (dôvodom je hviezdny víkend v Montreale) sa spomedzi Slovákov bodovo presadili Zdeno Chára a Richard Zedník. Obranca a zároveň kapitán Bostonu strávil na ľade takmer 30 minút, strelil gól, pridal aj asistenciu, no domáci napriek tomu podľahli St. Louis 4:5 po samostatných nájazdoch. Útočník Floridy Richard Zedník asistoval v tretej tretine pri vyrovnávajúcom góle Nathana Hortona na 2:2 a duel sa posunul do predĺženia. Domáci Panthers sa však napokon v nájazdoch museli skloniť pred Buffalom. Zedník si pripísal aj päť striel na bránku.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston - St. Louis 4:5 po sam. nájazdoch (1:1, 0:1, 3:2 - 0:0, 0:1) - Zdeno Chára (Boston) 1+1

New York Islanders - Washington 1:2 po predĺž. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1)

Toronto - Carolina 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Tampa Bay - Dallas 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Florida - Buffalo 2:3 po sam. nájazdoch (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 0:1) - Richard Zedník (Florida) 0+1
Chicago - Minnesota 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Nashville - New Jersey 1:3 (0:0, 0:2, 1:1)