08. novembra 2013

Chára, Pánik a Gáborík s asistenciami, Halák ani Budaj nechytali

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili aj vďaka jednej asistencii ich slovenského kapitána Zdena Cháru nad Floridou 4:1 v zápase zámorskej NHL v noci na piatok. V drese hostí ...

Marián Gáborík Foto: TASR/AP Photo
New York 8. novembra (TASR) - Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili aj vďaka jednej asistencii ich slovenského kapitána Zdena Cháru nad Floridou 4:1 v zápase zámorskej NHL v noci na piatok. V drese hostí sa stále bodovo trápi slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorý nebodoval ani v jeho šestnástom zápase v ročníku.

Bodové štatistiky o jednu asistenciu si vylepšil Marián Gáborík, jeho Columbus ale doma prehral s jeho bývalým klubom NY Rangers 2:4. Asistencia útočníka Richarda Pánika, už šiesta v tejto sezóne, prispela k domácej výhre Tampy nad Edmontonom 4:2.

St. Louis aj bez brankára Jaroslava Haláka doma zdolalo Calgary 3:2, nechytal ani Peter Budaj z Montrealu, ktorý v kanadskom derby prehral na ľade Ottawy 1:4.

Carolina na domácom ľade zdolala tesne 1:0 NY Islanders, jej gólman Justin Peters zaknihoval tretí shutout v kariére a prvý v tejto sezóne. V drese víťazov odohral takmer 24 minút slovenský obranca Andrej Sekera.

Výsledky:
Boston - Florida 4:1 (za domácich Z. Chára 0+1), Ottawa - Montreal 4:1, Philadelphia - New Jersey 0:3, Washington - Minnesota 3:2 pp a sn, Carolina - NY Islanders 1:0, Detroit - Dallas 3:4 pp, Tampa Bay - Edmonton 4:2 (za domácich R. Pánik 0+1), St. Louis - Calgary 3:2, Columbus - NY Rangers 2:4 (za domácich M. Gáborík 0+1), Los Angeles - Buffalo 2:0 - v tretej tretine, San Jose - Vancouver 2:4 v tretej tretine