19. apríla 2014

Chelsea zakopla v boji o titul s posledným Sunderlandom

Smutní futbalisti FC Chelsea

Smutní futbalisti FC Chelsea Foto: TASR/AP
Londýn 19. apríla (TASR) - Futbalisti Chelsea Londýn nečakane zakopli v boji o titul v anglickej Premier League. V sobotňajšom 35. kole "darovali" tri body pri prehe 1:2 poslednému Sunderlandu, ktorý sa tešil z víťazstva po desiatich kolách.

O triumf hostí sa postaral v 81. minúte z penalty Fabio Borini, Sunderland tak úspešne pokračuje v záchranárskych prácach. Po stredajšej remíze na trávniku Manchestru City 2:2 obral o body aj ďalšieho kandidáta na zisk ligového titulu a na 17. miesto Norwichu stráca už len tri body.

Futbalisti Tottenhamu Hotspur zdolali v úvodnom sobotňajšom dueli Fulham 3:1. V tabuľke si upevnili postavenie na šiestej priečke, Fulhamu patrí 18. miesto a naďalej sa nachádza v zóne zostupu.

Skóre londýnskeho derby na White Hart Lane otvoril v 35. minúte domáci Paulinho, o dve minúty neskôr bol však stav opäť nerozhodný zásluhou Sidwella. Po zmene strán poslal Tottenham do vedenia 2:1 Harry Kane a skóre stretnutia uzavrel v 62. minúte Kaboul.

Piate víťazstvo v rade si pripísali na konto futbalisti Crystal Palace. V sobotu si odviezli tri body z Upton Parku po tesnom triumfe 1:0 nad domácim West Hamom a usadili sa na 11. priečke. Ziskom pätnástich bodov z posledných piatich duelov sa tak prebojovali z pásma zostupu až do pokojného stredu tabuľky.