Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

11. apríla 2006

Chmel vyhlási nové výberové konanie na riaditeľa SNDVýberové konanie na miesto generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND), ktoré sa začalo počas ministrovania Františka Tótha, bude zastavené. Rozhodol sa tak nový rezortný minister ...Zdieľať

BRATISLAVA 11. apríla (WN/SITA) - Výberové konanie na miesto generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND), ktoré sa začalo počas ministrovania Františka Tótha, bude zastavené. Rozhodol sa tak nový rezortný minister Rudolf Chmel. Agentúru SITA o tom informovala generálna riaditeľka sekcie médií a audiovízie MK Zuzana Mistríková. Minister Chmel vyhlási do konca týždňa nové výberové konanie a spraví všetko, aby uchádzači, ktorí predložili projekty v zastavenom výberovom konaní, neboli v procese výberu diskriminovaní. Ako sa uvádza v stanovisku rezortu kultúry, nová výberová komisia už nebude totožná s Radou SND, ako to bolo doteraz. Komisia bude navrhnutá tak, aby v nej boli proporčne zastúpené všeobecne uznávané umelecké osobnosti opery, činohry a baletu ako aj z oblasti riadenia verejných inštitúcií a z oblasti divadelnej reflexie.

Rezortný minister považuje za veľmi nešťastné, že projekty uchádzačov o post šéfa SND prenikli na verejnosť. "Všetci členovia komisie a traja dotknutí zamestnanci ministerstva, ktorí sa dostali do kontaktu s projektmi, podpísali vyhlásenie o zachovávaní mlčanlivosti o obsahu predložených koncepcií ako aj o osobných údajoch uchádzačov. Niekto z nich musel konať v rozpore s týmto záväzkom," uvádza sa v stanovisku rezortu kultúry. Minister upozorňuje osoby, ktoré sa k predloženým projektom dostali, že ich ďalším použitím sa môžu dostať do rozporu so zákonom. Upozorňuje tiež, že neoprávnené poskytnutie, sprístupnenie alebo zverejnenie osobných údajov je priestupkom a v niektorých prípadoch aj trestným činom.

Minister Chmel je presvedčený, že voľba generálneho riaditeľa vrcholnej kultúrnej inštitúcie, ktorou SND bezpochyby je, nemá byť žiadnym spôsobom spojená s politickým dianím v krajine a teda ani blížiacimi sa parlamentnými voľbami.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
V Londýne vydražia šampanské "majstrov sveta z roku 1966"
<< predchádzajúci článok
Na Zelený štvrtok si svet pripomenie škodlivosť hluku