09. augusta 2007

Chodkyňa Z. Malíková šiesta, J. Velďáková 664 cm

Slovenská reprezentantka Zuzana Malíková obsadila v úvodnej súťaži na XXIV. Svetovej univerziáde v thajskom Bangkoku v chôdzi na 20 km 6. miesto časom 1:39:06 h a zopakovala svoje umiestnenie spred ...

BANGKOK 9. augusta (WEBNOVINY) - Slovenská reprezentantka Zuzana Malíková obsadila v úvodnej súťaži na XXIV. Svetovej univerziáde v thajskom Bangkoku v chôdzi na 20 km 6. miesto časom 1:39:06 h a zopakovala svoje umiestnenie spred dvoch rokov z Izmiru. Druhá slovenská zástupkyňa v tejto súťaži Mária Gáliková skončila v konkurencii 16 chodkýň jedenásta za 1:41:32 h. Zlato si vybojovala Číňanka Jiang Qiu-jan, ktorá výkonom 1:35:22 h obhájila prvenstvo z Izmiru 2005.

V kvalifikácii súťaže diaľkarok si skvele počínala Jana Velďáková, ktorá hneď v prvom pokuse splnila výkonom 664 cm (vietor +0,3 m/s) kvalifikačný limit 620 cm. Dvadsaťšesťročná zverenkyňa trénera Radoslava Dubovského dosiahla najlepší výkon spomedzi všetkých 32 štartujúcich, za vlastným najlepším tohtoročným slovenským výkonom zaostala iba o 1 cm a za osobným rekordom z minulého roka len o 2 cm. Finále súťaže diaľkarok je na programe v piatok o 12.00 h SELČ. V hode kladivom žien zrušili štvrtkovú kvalifikáciu, takže Martina Danišová bude hádzať tiež v piatok od 14.00 h SELČ priamo vo finále, v ktorom sa predstaví až 22
V rozplavbách na 50 m prsia zostala Slovenka Zuzana Mimovičová ďaleko za bránami finále. V III. rozplavbe obsadila 3. miesto časom 35,36 sekundy a celkovo ju klasifikovali až na 40. priečke spomedzi 49 účastníčok. Najrýchlejší čas v rozplavbách zaznamenala Austrálčanka Sarah Katsoulisová - 31,88 sekundy.
V 1. kole štvorhry uspeli tenistky Eva Fislová so Stanislavou Hrozenskou, ktoré v neľahkom súboji zdolali poľský pár Klaudia Jansová - Joanna Sakowiczová 6:3, 6:4. V 2. kole sa Slovenky stretnú so štvrtou nasadenou indonézskou dvojicou Sandy Gumulyová, Lavinia-Tanata Hartonová.

Štvrtkové výsledky slovenských športovcov - súhrn:

Atletika:
ženy - 20 km chôdza: 1. Jiang Qiu-jan (Čína) 1:35:22 h, 2. Mongelliová (Tal.) 1:37:23, 3. Jurčenková (Biel.) 1:37:26,... 6. Zuzana Malíková 1:39:06, 11. Mária Gáliková (obe SR) 1:41:32
ženy - diaľka, kvalifikácia: 1. Jana Velďáková (SR) 664 (+0,3 m/s) - postúpila do finále

Plávanie:
ženy - 50 m prsia, rozplavby: 40. Zuzana Mimovičová 35,36 (3. miesto v III. rozplavbe) - nepostúpila do finále

Tenis:
ženy - štvorhra, 1. kolo: Stanislava Hrozenská, Eva Fislová - Klaudia Jansová, Joanna Sakowiczová (Poľ.) 6:3, 6:4