Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. augusta 2009

Chorvátsko stráži Slovákov po zásahu proti fanúšikom HajdukuChorvátska polícia posilnila hliadky v oblastiach, kde dovolenkujú Slováci a kde by mohli byť incidenty v reakcii na zásah proti chorvátskym futbalovým fanúšikom v Žiline. V súvislosti s dozvukmi ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Chorvátska polícia posilnila hliadky v oblastiach, kde dovolenkujú Slováci a kde by mohli byť incidenty v reakcii na zásah proti chorvátskym futbalovým fanúšikom v Žiline. V súvislosti s dozvukmi policajného zákroku proti fanúšikom Hajduku Split požiadal minister zahraničných vecí Miroslav Lajčák chorvátskeho kolegu Gordana Jandrokoviča, aby urobili všetko pre bezproblémový pobyt slovenských dovolenkárov, uviedol dnes hovorca MZV SR Peter Stano. Dodal, že ministerstvo zahraničných vecí (MZV SR) zaznamenalo emotívny tón v chorvátskych médiách a na internetových fórach.


Po telefonickom rozhovore Lajčáka s Jandrokovičom vydala chorvátska vláda vyhlásenie, v ktorom slovenských občanov uisťuje, že dovolenkujú v bezpečnej krajine. "V kontexte posledných udalostí, spojených s incidentom s chorvátskymi fanúšikmi v Slovenskej republike zdôrazňujeme, že sú posilnené policajné hliadky v miestach, kde sú ubytovaní slovenskí turisti. Veríme, že nedôjde k ďalším provokáciám,“ píše sa vo vyhlásení chorvátskej vlády.

Minister Jandrokovič ešte v piatok telefonoval Lajčákovi a vyjadril poľutovanie nad vyčíňaním splitských fanúšikov v Žiline.

SITA

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Chorváti zranili 52 policajtov. Budú vyhostení zo SR (31. 7. 2009)
 Žilinčania výkonom opäť nesklamali (31. 7. 2009)
 Chorvátsky minister sa ospravedlnil za futbalových fanúšikov (31. 7. 2009)
 Fan Club MŠK Žilina odsudzuje zásah slovenskej polície (31. 7. 2009)nasledujúci článok >>
Muž zmlátil manželku, prokurátor ho prepustil
<< predchádzajúci článok
Imigrant sa dostal do Británie v autobuse plnom colníkov

Chorvátsko stráži Slovákov po zásahu proti fanúšikom Hajduku - diskusné fórum čitateľov