17. septembra 2008

Cibulkovej prehra so Safinovou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v stredajšom stretnutí v osemfinálovom 2. kole dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Toray Pan Pacific Open v Tokiu (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý ...

TOKIO 17. septembra (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková prehrala v stredajšom stretnutí v osemfinálovom 2. kole dvojhry na tenisovom turnaji WTA Tour Toray Pan Pacific Open v Tokiu (Tier I, dotácia 1,34 milióna USD, tvrdý povrch vonku) s favorizovanou štvorkou žrebu, Ruskou Dinarou Safinovou, za 96 minút 3:6, 4:6. Nenasadená 19-ročná Bratislavčanka Cibulková, tento týždeň 21. vo svetovom rebríčku, sa v úvodnom dejstve dotiahla z 0:3 na 2:3, ale potom znova stratila svoje podanie a v siedmom geme jej nepomohli ani dve dvojchyby favoritky, ktorá ich celkovo napokon urobila 8, ale značne ich vykompenzovala 9 esami, viacerými aj z druhého servisu. V ôsmej hre odvrátila zverenkyňa Vladimíra Pláteníka jeden setbal a v deviatom sa na príjme dostala z 15:40 na zhodu, ale nevypracovala si už šancu na rebrejk. Dvadsaťdvaročná Moskovčanka Safinová, 5. v počítačovom poradí, premenila tretí setbal v tejto hre, súhrnne štvrtý. V druhej časti sa Slovenka dostala v rámci tejto atraktívnej reprízy augustového montrealského jednotkového finále (vtedy hladká prehra 2:6, 1:6) z kritického stavu 1:3 na 3:3 (štvrtým brejkbalom v šiestom geme) a potom dokonca viedla 4:3 a mala k dispozícii nádejné skóre 30:0 ako returnujúca, lenže finalistka Roland Garros a OH 2008 Safinová vtedy zapla, upravila na 4:4 a využila súperkine 2 dvojchyby v deviatej hre. Únik na 5:4 Ruska potvrdila druhým mečbalom. "Napriek prehre som rada, že sa mi podarilo zbaviť sa akejsi nervozity a predvádzať moju hru. Postupne sa do toho dostávam. Po príchode sem to bola v úvodnom kole proti Mauresmovej skôr taká ´trápenka´, ale dnes som hrala dobre - až na malé chybičky. Napríklad tie dvojchyby v deviatom geme druhého setu, keď som sa možno až zbytočne usilovala podávať Safinovej do forhendu. Nemala som pocit, že by ňou strata náskoku 3:1 v druhom sete nejako otriasla - ona akoby začínala hrať lepšie, keď je dolu. Celkovo som si verila, švihala som a konečne som sa na dvorci cítila tak, ako by to malo byť, čo ma teší. Na ďalší turnaj do Pekingu sa zrejme presuniem v piatok," povedala D. Cibulková pre agentúru SITA. Cibulková si odnáša z japonskej metropoly 60 renkingových bodov a šek na 16 370 USD. Dvojhra - 2. kolo (osemfinále): Dinara Safinová (4-Rus.) - Dominika Cibulková (SR) 6:3, 6:4 za 96 minút SITA