03. júna 2008

Cibulkovej prehra v osemfinále miešanej štvorhry

Slovenská účasť v súťažiach dospelých na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži (dotácia 15 575 960 eur, antuka), sa skončila utorňajšou prehrou Dominiky Cibulkovej a domáceho ...

PARÍŽ 3. júna (WEBNOVINY) - Slovenská účasť v súťažiach dospelých na druhom grandslamovom turnaji sezóny, Roland Garros v Paríži (dotácia 15 575 960 eur, antuka), sa skončila utorňajšou prehrou Dominiky Cibulkovej a domáceho tenistu Gaela Monfilsa 2:6, 3:6 za 46 minút proti najvyššie nasadeným, Srbovi Nenadovi Zimonjičovi a Slovinke Katarine Srebotnikovej v stretnutí osemfinálového 2. kola miešanej štvorhry. Držitelia voľnej karty Cibulková a Monfils po nečakanom vstupnom vyradení obhajcov titulu, Izraelčana Andyho Rama a Francúzky Nathalie Dechyovej, nestačili na ďalších renomovaných deblových špecialistov, ktorí vlani pri Boulonskom lesíku boli vo finále mixu. Zdolaní si odnášajú spoločný šek na 7000 eur. Cibulková si v hlavnej singlovej súťaži na 107. majstrovstvách Francúzska zopakovala svoj vlaňajší prienik do 3. kola a jej priateľ Monfils v pondelok postúpil už do štvrťfinále dvojhry mužov. Miešaná štvorhra - 2. kolo (osemfinále): Nenad Zimonjič, Katarina Srebotniková (1-Srb./Slovin.) - Gael Monfils, Dominika Cibulková (Fr./SR) 6:2, 6:3 za 46 minút SITA