Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2023

Čína postavila prvú kontajnerovú loď poháňanú amoniakom, dĺžku má až 240 metrov s kapacitou takmer 6-tisíc kontajnerovV lodenici v čínskom meste Čching-tao postavili prvú kontajnerovú loď poháňanú amoniakom. Ako referuje web cfts.org.ua, plavidlo dostalo meno CMA CGM Masai Mara. Dĺžka kontajnerovej lode je 240 ...Zdieľať
gettyimages 1390164237 676x382 30.5.2023 (SITA.sk) - V lodenici v čínskom meste Čching-tao postavili prvú kontajnerovú loď poháňanú amoniakom. Ako referuje web cfts.org.ua, plavidlo dostalo meno CMA CGM Masai Mara.


Dĺžka kontajnerovej lode je 240 metrov, šírku má 42,8 m a kapacita je 5900 kontajnerov. Ako uviedli konštruktéri, loď je vybavená žiaruvzdornými materiálmi a zahŕňa inovatívne dvojpalivové zariadenie na amoniak a lodný plynový olej.

Vlastníkom lode je belgická lodná spoločnosť CMB a prevádzkovateľom francúzska kontajnerová prepravná a námorná spoločnosť CMA CGM so sídlom v Marseille, ktorá je treťou najväčšou kontajnerovou lodnou spoločnosťou na svete.

Pre firmu CMA CGM bude vyrobených celkovo šesť kontajnerových lodí tejto série.


Zdroj: SITA.sk - Čína postavila prvú kontajnerovú loď poháňanú amoniakom, dĺžku má až 240 metrov s kapacitou takmer 6-tisíc kontajnerov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vzťah medzi bohatstvom a pôrodnosťou neexistuje, analytik však poukazuje na komplikácie klesajúcej populácie
<< predchádzajúci článok
PS považuje za dôležité vysloviť dôveru vláde odborníkov