Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

23. februára 2008

Coldplay nakoniec vydajú svoj nový album v EMIBritská pop-rocková skupina Coldplay sa rozhodla vydať svoj nový album vo vydavateľstve EMI už v tomto lete.Zdieľať
Uviedol to manažér skupiny, ktorý sa ešte pred mesiacom vyhrážal odstúpením od zmluvy a vydaním v inom vydavateľstve pre nezhody s novými majiteľmi londýnskeho labelu.

Album bude kľúčovým testom nového majiteľa EMI Guya Handsa, ktorý vydavateľstvo odkúpil minulý rok. Hneď po nástupe sa snažil o vlastnú stratégiu, ktorá napríklad zahŕňala prepustenie približne 6000 pracovníkov, centralizácie fungovania a spravovania vydavateľstva a hľadanie nových talentov namiesto uzatvárania ďalších zmlúv s momentálne neprogresívnymi umelcami.

Medzi jeho najväčších kritikov patrí práve Dave Holmes, manažér skupiny Coldplay, ktorý dávnejšie vyhlásil, že Coldplay nebude vydávať vo firme uprostred hromadného prepúšťania, keďže má množstvo iných možností ako to spraviť. "V poradí štvrtý album skupiny vyjde na začiatku leta vo vydavateľstve EMI. Zatiaľ album nemá meno. Potom bude nasledovať turné po Severnej Amerike a Európe," uviedol pre internetový portál Billboard.com.

Do vydavateľstva EMI, ktoré je síce najmenšie zo štyroch popredných amerických vydavateľstiev, ale úspešné na medzinárodnom poli, patrí aj legendárna rocková skupina The Rolling Stones, austrálska speváčka Kylie Minogue a speváčka Lily Allen.

(SITA)


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
JAPONSKO: Smiech má svoju jednotku
<< predchádzajúci článok
PROFIL: Menzel - oscarový režisér, ktorý sa cíti lepšie v úlohe herca

Coldplay nakoniec vydajú svoj nový album v EMI - diskusné fórum čitateľov