20. septembra 2006

Corgoň liga - 11. kolo - súhrn zápasov

Súhrn výsledkov utorňajších a stredajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007: UTOROK Inter Bratislava - Slovan ...

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) - Súhrn výsledkov utorňajších a stredajších stretnutí 11. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže - Corgoň ligy 2006/2007:

UTOROK

Inter Bratislava - Slovan Bratislava 1:1 (1:0)
Góly: 10. Hejčík - 58. Masaryk, ŽK: 35. Pečalka - 41. Hanek, rozhodovali: Smolák - Medveď, Csabay, 2853 divákov
Inter: Bernady - Petrán, Friga, R. Kunzo, Matovič - Paulík (70. Dirnbach), Pečalka (79. Tarek), R. Urban, Kaprálik - Šlahor (76. Majtán), Hejčík
Slovan: Kiss - Struhár, Hanek, Polgár, Ševela (46. Mojský) - Slovák, Kubala, Chlebek, P. Sedlák - Masaryk, T. Sloboda (46. Poliaček)
V prvom polčase "veľkého" bratislavského derby bol na Pasienkoch aktívnejší domáci Inter. Už v 2. min pripravil Šlahor šancu Paulíkovi, jeho strelu však obrana Slovana zblokovala. Na druhej strane kontroval strelou z 18 metrov Chlebek, gólman Bernady ju stačil vytlačiť na roh. V 8. min ešte sám pred Kissom neuspel kapitán žlto-čiernych Kunzo, o dve minúty nato však potiahol loptu po ľavej strane Šlahor, predral sa do šestnástky, prihral Hejčíkovi a ten nekompromisnou strelou pod brvno otvoril skóre - 1:0. Belasých gól očividne zaskočil a v nasledujúcich minútach mali viac z hry domáci. Po uplynutí úvodnej dvadsaťminútovky sa v dvoch dobrých príležitostiach po prihrávkach za obranu hostí ocitol Šlahor, ani raz však jeho časovaná lopta nenašla spoluhráča. Slovanisti hrozili nebezpečenstvom len po štandardných situáciach. Po jednej z nich v 30. min si však v dobrej šanci nerozumeli Polgár s Masarykom. V zostávajúcich minútach prvého dejstva, rovnako ako na začiatku druhého polčasu, sa hral typický medzišestnástkový futbal bez väčších príležitostí na oboch stranách. Zväčšená aktivita priniesla hosťom ovocie v 58. min, keď Mojského prihrávku predĺžil po vyhratom hlavičkovom súboji Struhár a Masaryk popod padajúceho Bernadyho vyrovnal - 1:1. Už o dve minúty mohli slovanisti vyhrávať. Domácim opäť nevyšla ofsajdová pasca, na jedenástke sa sám pred Bernadyom ocitla dvojica Polgár - Masaryk, no prvý menovaný zbytočne volil kľučku a napokon "tisícpercentnú" šancu nevyužil. V 68. min sa do ďalšej vynikajúcej príležitosti dostal po Slovákovej samostatnej akcii Masaryk, no z desiatich metrov neprestrelili interistickú obranu. Od 70. min boli belasí už jednoznačnými pánmi na mokrom trávniku, zlyhávali však vo finálnej prihrávke. V zostávajúcich minútach podržal domácich aj gólman Bernady, a tak sa stretnutie skončilo napokon zaslúženou deľbou bodov po remíze 1:1.
Hlasy:
Ladislav Jurkemik (tréner Interu): "S remízou nie som spokojný, zaslúžili sme si vyhrať. V prvom polčase sme mali dať viac gólov, ale niekoľko šancí, najmä brejkov, sme nezvládli. Slovan je kvalitný tím a po prestávke sa to prejavilo. Nechcem hodnotiť, či vyrovnávajúci gól padol z ofsajdu alebo nie. Faktom je, že nás tento moment zaskočil."
Jozef Jankech (tréner Slovana): "V prvom polčase sme predviedli najslabší výkon na ihrisku súpera v tejto sezóne. Tempo bolo ospalé, v hre bolo veľa nepresností. Dostali sme pre nás typický gól po nedôraze v defenzíve. Druhé dejstvo už z našej strany nebolo zlé. Pomohli nám aj striedania, mali sme viac šancí ako Inter. Nedostatok snahy hráčom nemôžem vyčítať, negatívne hodnotím množstvo nepremenených príležitostí. Myslím si, že sme mali k víťazstvu bližšie ako súper."

Spartak Trnava - ZTS Dubnica 2:2 (0:2)
Góly: 72. Kožuch, 88. Kriss - 15. a 42. M. Filo ml., ŽK: 58. Pleva (Dubnica), rozhodovali: Richtárik - Somoláni, Vindiš, 4673 divákov
Trnava: Hrdina - Kriss, Sninský, Poljovka, Turtenwald (40. Filip) - Čtvrtníček (58. Semanko), Kopúnek, P. Ďuriš, Čakajík - Kožuch, Blaha
Dubnica: Igaz - Pleva, Špendla, Adámik, P. Baláž - Kopačka - Lendvay, Bruško, Držík, Kiška (55. Grendel) - M. Filo ml. (83. Jonáš)
Stretnutiu v Trnave predchádzalo slávnostné otvorenie zrekonštruovaného štadióna. Považania sa chceli v Trnave prezentovať koncentrovanou hrou s pozornou defenzívou a napraviť si tak reputáciu po debakloch s Ružomberkom, Žilinou a Banskou Bystricou. Po platonickom úvodnom tlaku Spartaka, ktorý s pribúdajúcim časom upadol do futbalovej pasivity, sa začali presadzovať aj hostia z Považia. V 12. min nebezpečný Filo z päťky po prihrávke Bruška ešte nepotrestal nevýrazný Spartak. Z protiútoku v 13. min sa blysol Kožuch, keď loptu z jeho kopačky zastavila až ľavá tyč. O dve minúty neskôr sa tešili Dubničania, keď najlepší hráč hostí Filo po centri Kišku otvoril hlavou skóre - 0:1. V 29. min vyznamenal brankár hostí Igaz, keď z ľavého horného rohu vyškriabal technickú strelu Čakajíka z priameho kopu. V 42. min opäť Filo potiahol loptu cez deravú trnavskú obranu a prízemnou strelou do ľavého kúta Hrdinovej bránky pridal gólovú poistku - 0:2. Mohutný piskot tribún prejavoval nespokojnosť divákov, ba ozývalo sa aj mohutné "Bachratý ven".
Po obrátke diktovali hru opäť futbalovejší hostia, keď sa v 64. min Držík prekľučkoval do pokutového územia a jeho strelu Hrdina len so šťastím vyrazil. V 68. min Sninský nedokázal z hranice bránkového územia usmerniť loptu do siete. Mierna snaha Trnavy bola v 72. min korunovaná gólom, keď po centri Ďuriša Kožuch hlavou znížil na 1:2. V 88. min Kriss po priťuknutí Sninského vyrovnal na konečných 2:2.
Hlasy:
Jozef Bubenko (tréner Trnavy): "My sme sa na Dubnicu pripravovali. Upozoňoval som hráčov na pozornú defenzívu a nebezpečné protiútoky. V druhom polčase pri nepriaznivom stave sme museli ísť do určitého rizika, zmenil som rozostavenie a vystriedal hráčov, čo sa čiastočne odzrkadlilo. Silou vôle a so šťastím sme uhrali remízu."
Peter Gergely (tréner Dubnice): "My sme po krutých prehrách potrebovali urobiť dobrý výsledok, zmenili sme rozostavenie a zloženie mužstva. Myslím, že sme herne smerom dopredu podali kvalitný výkon, jeden z najlepších na súperovom ihrisku. Ak by sme dali Držíkom tretí gól, máme zápas rozhodnutý, žiaľ, nepodarilo sa. Trnava je známa, že dokáže najmä doma otočiť zápasy. Sme spokojní aj s bodom, ale podľa priebehu a hry mužstva a množstva šancí sme si zaslúžili zápas vyhrať."

AS Trenčín - MFK Košice 0:2 (0:0)
Góly: 58. P. Jurčo, 59. Bicák, ŽK: 36. Mičenec, 81. Doležaj - 77. Kišš, 85. Školník, rozhodovali: Trutz - Sluk, Likavský, 1561 divákov
Trenčín: Belic - Cs. Horváth, Mičenec, Doležaj - Pastva, Kovalík (76. Obal), Kubica, Kasálek (62. M. Krško) - Czinege - Štyvár, Baranyai (62. Hlohovský)
Košice: Pulen - Kišš, I. Kozák, Kaminský, P. Bašista - R. Šimko, Lesniak (64. Boháčik), Školník, Pavol Majernik, Bicák (86. Kolbas) - P. Jurčo
Trenčania začali aktívne a v úvodných minútach zatlačili svojho súpera pred vlastného brankára. Najväčšiu šancu mal už v 6. min Štyvár, ale Šimko jeho strelu vykopol z bránkovej čiary. Po štvrťhodine hry sa však domáci vytratili z ihriska a na dobre organizovanú hru oslabeného súpera nedokázali nič vymyslieť. Skúšal to najmä Doležaj, ale v 26. min mieril po rohu hlavou vedľa a rovnako dopadla aj jeho strela z diaľky o niekoľko minút neskôr. Hostia trpezlivo čakali na svoju príležitosť. V 50. min potiahol akciu po chybe obrany Jurčo, našiel spätnou prihrávkou Lesniaka, ten však nastrelil iba pravú žrď Belicovej bránky. Pre slabo hrajúci Trenčín to však nebolo varovanie a o 8 minút neskôr potrestal zlé vybehnutie domáceho gólmana pri rohu Jurčo - 0:1. Už o minútu unikol po pravom krídle Šimko a Bicák pohodlne zvýšil. Nemohúcnosť Trenčanov korunovali Hlohovský, ktorý hlavou zblízka mieril iba do náruče Pulena, a v nadstavenom čase Obal, keď stroskotal po úniku na brankárovi súpera.
Hlasy:
Karol Marko (tréner Trenčína): "Do 20. minúty sme si vytvorili niekoľko šancí, ale nedokázali sme ich premeniť. Naši útočníci nie sú dostatočne kvalitní a aj dnes znervóznili celé mužstvo. Nie je to prvý zápas, keď naši ofenzívni hráči nedokázali skórovať. Svedčí to o ich kvalite. Duel sme nezvládli najmä po psychickej stránke. Prvý gól sme inkasovali po chybe brankára a druhý po hrubici Doležaja. Potom to bol z našej strany už iba kŕč."
Jaroslav Galko (tréner Košíc): "Chýbali nám dvaja kľúčoví hráči a pred zápasom sme mali trochu obavy. Absencia Majoroša sa prejavila vo viaznucej kombinácii. V prvom polčase sme dopredu nič neukázali a aj v obrane sme urobili niekoľko chýb, ale podržal nás Pulen. Mohli sme prehrávať už 0:2. V kabíne sme hráčov povzbudili, vyšli nám kombinácie, po ktorých sme skórovali. Spokojní môžeme byť s výsledkom, ale nie s hrou."

STREDA

Artmedia Bratislava - FC Senec 3:1 (0:0)
Góly: 55. Reiter, 69. a 83. Oravec - 77. Ľ. Michalík, ŽK: 37. Debnár - 16. Ľ. Michalík, 25. Guldan, 62. Harsányi, rozhodovali: Havrilla - Bacsa, Pastorek, 2860 divákov
Artmedia: Kollár - Burák, Buryán, Debnár, Čvirik (70. M. Ďurica) - V. Gajdoš (87. Saláta), J. Kozák ml., G. Straka, Tchuř - Reiter (67. Oravec), Halenár
Senec: D. Perniš - S. Angelovič, Matič, Ľ. Michalík, Pecha (72. Marcin) - Papaj, Matej Kováč, Guldan, Moughfire (72. Anane) - E. Takáč, Ray (58. Harsányi)
V I. polčase mali viac streleckých pokusov Senčania. Už v 6. min sa Rayov center z bránkovej čiary obtrel o hornú žrď a onedlho našiel Moughfire pripraveného Kollára. Artmedia odpovedala Gajdošom, ktorý však v dobrej pozícii namieril vedľa. Nováčik pôsobil sympaticky, v prvom polčase bol lepší, ale brankár Artmedie Kollár bol zakaždým pozorný. Napríklad v 35. min zneškodnil tutovú hlavičku Moughfirea. Po zmene strán vicemajster predsa len zvýšil obrátky a Buryán hlavičkoval nad brvno. V 55. min špílmacher Kozák presne našiel Reitera, ten osamotený do protipohybu Perniša otvoril skóre - 1:0. Dlháň Michalík mohol po rohu Papaja vzápätí vyrovnať, opak však bol pravdou. V 69. min zahral perfektne roh opäť Kozák a striedajúci Oravec hlavičkoval nekompromisne do siete - 2:0. Hostia sa nevzdali a dočkali sa zaslúžene kontaktného gólu. V 77. min vyboxoval Kollár loptu po priamom kope Papaja iba do Michalíka, od ktorého sa dostala za bránkovú čiaru - 2:1. Tri body si však Artmedia už nenechala vziať, keď Halenárovu prihrávku premenil v 83. min znovu Tomáš Oravec - 3:1.
Hlasy po zápase:
Štefan Horný (tréner Artmedie): "Ťažko sme sa rozbiehali, chlapci boli dosť unavení, čo som však očakával. Senčania pôsobili v I. polčase lepším dojmom, nám chýbal pohyb a dôraz. Po zmene strán sme ožili, zvýšili sme agresivitu a hráči siahli na dno síl. Výsledok sa napokon dostavil. Dali sme tri góly, za daného stavu, keď sme išli cez bolesť, som s tromi bodmi spokojný."
Jozef Valovič (tréner Senca): "Na Artmedii sa hrá vždy ťažko, na Slovensku patrí spolu s Ružomberkom a Žilinou k špičke. Dnes sme prišli zabodovať a vybojovať remízu. V prvej časti duelu sme boli lepší. V II. polčase sme urobili chyby pri štandardných situáciách, po ktorých sme inkasovali. Kľúčovým momentom sa ukázala šanca Takáča, po ktorej malo byť 2:2. Namiesto toho sme dostali ďalší gól."

MŠK Žilina - MFK Ružomberok 2:0 (1:0)
Góly: 28. a 80. Vršič, ŽK: 37. Vomáčka, 62. Švestka, 73. Devátý - 11. Zošák, 60. Božok, rozhodovali Šipoš - Kubica, D. Hrčka, 6172 divákov
Žilina: Kuciak - Pekarík, Vomáčka, Švestka, Leitner - Devátý (90.+ Tesák), Z. Štrba, Vršič, Jež - Porázik (83. Hubočan), A. Nemec (86. Belák)
Ružomberok: Hajdúch - Siva, Dvorník, Laurinc, Pospíšil - Zošák (83. Babnič), Žofčák, Břežný, Božok (65. Rychlík) - Nezmar (26. Tomčák), Rák
Žofčákovu strelu v 7. minúte derbyzápasu Kuciak neudržal, ale dorážku ružomberského kanoniera Nezmara odvrátil na roh. Súboj prvých dvoch tímov tabuľky bol opatrný, mužstvá čakali na chyby súpera a smerom dopredu toho veľa nepredviedli. Vzruch priniesli väčšinou len štandardné situácie. V 14. minúte tečovala obrana hostí na roh hlavičku Švestku, o osem minút neskôr si domáci zadáci v domnení ofsajdu nedali pozor na Božoka, ktorého našiel Rák, ale stredopoliar majstra namieril nepresne. V 26. minúte odstúpil pre zranenie Nezmar a už o dve minúty Žilina viedla. Vršič sa za šestnástkou dostal po súbojoch v pokutovom území k odrazenej lopte a napálil ju po zemi do ľavého rohu - 1:0. V 31. minúte dal Zošák peknú prihrávku Žofčákovi, jeho pokus z 10 metrov Kuciak vytlačil nad bránku. V závere I. polčasu Ružomberok Žilinu pritlačil, ale bez gólového efektu. Šesť minút po prestávke Rák takmer využil zaváhanie domácich obrancov, ale Kuciak mu zmenšil uhol a útočník "Ruže" poslal loptu mimo. V 61. minúte mohol zvýšiť Jež, ktorý si v päťke položil Sivu, ale jeho strela išla vedľa. V 67. min neskončila v sieti hlavička Nemca, ale Žilina začala získavať prevahu v strede poľa. V 80. minúte vyhral Nemec súboj o loptu so Zošákom, tá sa dostala pred šestnástkou k Vršičovi a slovinský tvorca hry skóroval druhýkrát. Bol to už jeho siedmy gól v Corgoň lige v sezóne 2006/2007. V závere si už domáci náskok strážili a zaslúžene vyhrali. Na čele tabuľky už majú 7-bodový náskok.
Pavel Vrba (tréner Žiliny): "Zápas mal vysokú úroveň, podľa môjho názoru sa v ňom stretli dve najlepšie mužstvá ligy. V I. polčase bolo moje mužstvo trochu premotivované, rok totiž Ružomberok chlapci neporazili. V druhom dejstve sme menej strácali loptu, mali sme viac šancí a pridali sme aj dôležitý druhý gól. Som rád, že sme tento ťažký zápas zvladli."
František Komňacký (tréner Ružomberka): "My sme stratili nielen tri body, ale prišli sme aj minimálne o dvoch hráčov - Nezmar má hlbokú tržnú ranu na priehlavku a Zošák má seknutý chrbát. To ma mrzí viac ako prehra. V prvom polčase sme domácim stačili vo všetkom, v druhom sme im prepustili stred poľa a obaja utočníci akoby prestali hrať. Gólu súpera predchádzal zvláštny verdikt hlavného rozhodcu, Žilina však vyhrala úplne zaslúžene.

Dukla Banská Bystrica - FC Nitra 1:0 (0:0)
Gól: 50. Medveď, ŽK: 28. M. Ďuriš, 74. Ľ. Vyskoč - 16. Pavol Farkaš, 35. M. Farkaš, 39. Szorád, rozhodovali: Ježík - Mókoš, E. Cuninka, 3243 divákov
B. Bystrica: Zajac - Ľ. Vyskoč, Velický, Peter Farkaš, Libič - Wozniak - M. Ďuriš, Pečovský, Bažík (90. Očovan) - Medveď (84. Pančík), Lietava (79. Jarabica)
Nitra: Senecký - I. Kováč, Szorád, Čeman, Ďatko - Erik Hrnčár, M. Farkaš (65. R. Sloboda), Harmse, Pavol Farkaš, Štajer (54. Babic) - Grajciar (83. Čižmár)
V I. polčase hrali oba tímy veľmi slabo, nevypracovali si ani jedinú šancu. Futbal sa začal hrať až po prestávke. O niečo aktívnejší domáci si vypracovali prvú šancu v 48. minúte, keď Bažíkov strieľaný center Lietava šikovne tečoval, ale Wozniak pri pravej žrdi zaváhal. V 50. minúte však centrovaná lopta od M. Ďuriša našla svojho adresáta, keď Medveď v pokutovom území hlavou prekonal nitrianskeho brankára Seneckého. Hostia ožili, v 57. minúte Grajciar tvrdo vystrelil, ale vedľa. Vzápätí Pavol Farkaš takmer prekvapil spoza šestnástky Zajaca. Dukla mohla zvýšiť v 64. minúte: po chybe obrancu Ďatka sa Lietava rútil na Seneckého, ale gólman Nitry tvrdú strelu vyrazil. Nitrania často strieľali zdiaľky, ale domáci brankár Zajac nekapituloval. Gólovú situáciu zachránil aj v 74. minúte, keď sa voči nemu pri ľavej žrdi nepresadil Harmse. Hostia spálili svoju najväčšiu šancu na vyrovnanie v 90. minúte, keď Pavol Farkaš tvrdo napálil, Zajac loptu vyrazil pred nabiehajúceho Szoráda, ktorý opäť vystrelil, no gólman Dukly loptu aj druhý raz poslal do bezpečia.
Dušan Radolský (tréner Banskej Bystrice): "Ťažko sme sa presadzovali cez dobrú defenzívu hostí. Nitra hrala takticky, nepúšťala nás dlho do šancí. Prvý gól nám veľmi pomohol, súper potom otvoril hru. Tri body nám zachránil brankár Zajac."
Ivan Galád (tréner Nitry): "Prišli sme do Bystrice bojovať a bodovať. Prvú časť predsavzatia sme splnili, druhú nie. Hrali sme takticky dobre, dlho sme domácich nepustili do vážnejšej šance. Ak chceme bodovať, musíme strieľať góly. Verím, že chlapci sa z čiernej série čoskoro dostanú. Súhlasím s názorom Dušana Radolského, že tri body pre jeho tím zachránil brankár Zajac."