20. mája 2008

Corgoň liga - Banská Bystrica - Slovan

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:1 (0:0) Gól: 83. Szabó, ŽK: 40. Velický, 66. Poljovka, 84. T. Pančík - 27. Ižvolt, 32. Janek, rozhodovali: Olšiak - Jankovič, Ádám, 2257 Zostavy: Banská Bystrica: Boroš - Ľ. Vyskoč, ...

Dukla Banská Bystrica - Slovan Bratislava 0:1 (0:0) Gól: 83. Szabó, ŽK: 40. Velický, 66. Poljovka, 84. T. Pančík - 27. Ižvolt, 32. Janek, rozhodovali: Olšiak - Jankovič, Ádám, 2257 Zostavy: Banská Bystrica: Boroš - Ľ. Vyskoč, Poljovka, Kotrys, M. Pančík - V. Gajdoš, Pečovský, Velický (75. T. Pančík), Kulík (53. Hučko) - Uškovič, M. Ďuriš Slovan: J. Mucha st. - Janek (77. Breznaník), Struhár, Hanek, Szabó - Slovák, P. Černák, Serrano, Ižvolt (46. Kosmeľ) - Ľ. Meszároš (63. Štepanovský), Masaryk V prvom polčase sa hral futbal bez šancí, dominoval najmä boj v strede ihriska. Akcie oboch mužstiev sa väčšinou končili v šestnástke alebo pred ňou. Domáceho gólmana Boroša vystrašil v 23. min Masaryk, ktorý z ľavého rohu mieril tesne vedľa. O 10 minút neskôr slovanista Hanek v pokutovom území stiahol Uškoviča, no Kulík penaltu nepremenil - Mucha loptu vyrazil a exekútor pokutového kopu pred ležiacim brankárom Slovana prestrelil bránku. V 40. min zaujala ešte hlavička domáceho Kotrysa, ktorý zblízka poslal loptu vedľa Muchovej bránky. V II. polčase hrala aktívne Dukla, Kulíkov center vyťahoval Mucha spod brvn a Uškovič hlavičkoval v 47. min tesne vedľa. Najväčšiu šancu zahodili domáci o 10 minút neskôr: Gajdoš z roku našiel Velického pri vzdialenejšej žrdi a stredopoliar Dukly trafil brvno. Bystričanom však aktivita nepriniesla ovocie a tešil sa Slovan: v 83. min prenikajúceho Slováka fauloval tesne za šestnástkou Michal Pančík a priamy kop využil Szabó, keď Boroš čakal center a na loptu nezareagoval -