Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Gala

20. februára 2014

Crème de la creme ukáže Slovákom kvalitné francúzske filmyBratislava zažije v marci Týždeň francúzskeho filmu. Podujatie s podnázvom Creme de la creme slovenským divákom predstaví to najlepšie z francúzskej kinematografie za posledné dva roky. Diváci ...Zdieľať
creme de la creme film BRATISLAVA 20. februára (WEBNOVINY) - Bratislava zažije v marci Týždeň francúzskeho filmu. Podujatie s podnázvom Creme de la creme slovenským divákom predstaví to najlepšie z francúzskej kinematografie za posledné dva roky. Diváci budú môcť vidieť 28 francúzskych titulov, pričom šesť bude mať na Slovensku distribučnú premiéru. Prehliadka sa uskutoční v priestoroch Pisztoryho paláca od 6. do 12. marca.


"Ide doposiaľ o najväčšiu a najkomplexnejšiu francúzsko-slovenskú filmovú akciu," uviedol Ivan Hronec, prezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Film Europe Media Company, ktorá podujatie organizuje v spolupráci s Francúzskym inštitútom na Slovensku. "Chceli sme podporiť šírenie francúzskej kultúry," vysvetlil zapojenie Inštitútu jeho riaditeľ Michel Pouchepadass. Ako uviedol, Creme de la creme bude prehliadkou, nie festivalom, teda filmy nebude hodnotiť žiadna komisia.

Medzi filmami, ktoré sa vďaka podujatiu na Slovensku predstavia po prvý raz, patria snímky S Molierom na bicykli (2013), Hvezdár (2012), Veľké preteky (2013), Operation Libertad (2012), Moja vlasť (2013) a 17 dievčat (2011). Cena jednorazového vstupného je štyri eurá, permanentka bude stáť 15 eur. Prehliadka sa po uvedení v Bratislave presunie do ďalších slovenských miest, kde budú môcť záujemcovia o francúzsky film vidieť niektoré z vybraných snímok.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Na titul Slovenka roka 2014 je nominovaná aj Dominika Cibulková
<< predchádzajúci článok
Na Rock for People príde aj britský hudobník Tom Odell

Crème de la creme ukáže Slovákom kvalitné francúzske filmy - diskusné fórum čitateľov