04. augusta 2017

Cyklistia Mathiesenová má na ME druhé zlato,Medveďová až na 47. mieste

Tereza Medveďová, archívne foto.

Tereza Medveďová, archívne foto. Foto: TASR/Oliver Ondráš
Herning 4. augusta (TASR) - Juniorský titul majsterky Európy v cyklistike v pretekoch s hromadným štartom získala v piatok v dánskom Herningu Holanďanka Lorena Wiebesová. Aktuálna majsterka Slovenska v oboch cestných disciplínach Petra Machálková prišla do cieľa za hlavnou skupinou, keď osem kilometrov pred cieľom sa na kruhovom objazde zaplietla do hromadného pádu a stratila kontakt s vedúcimi cyklistkami. V cieli ju klasifikovali na 49. mieste, jej krajanka Júlia Hrtánková spadla hneď v prvom kole a napokon skončila 77.

V ženskej kategórii do 23 rokov zlato získala domáca Dánka Pernille Mathiesenová, ktorá vyhrala zlato aj v časovke. Slovenka Tereza Medveďová sa udržala v hlavnom balíku a cieľovú pásku preťala na jeho konci, skončila 47. Jej krajanka Lucia Valachová vypadla z pelotónu v treťom kole, do cieľa prišla na 76. pozícii.