Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

15. októbra 2021

Ďalšia šiitská mešita v Afganistane bola terčom bombového útoku, ktorý usmrtil desiatky ľudíPočet obetí piatkového samovražedného bombového útoku na šiitskú mešitu plnú veriacich v juhoafganskej provincii Kandahár stúpol na najmenej 47 mŕtvych. Ako uviedlo hnutieZdieľať
afghanistan_66860 83bbc429e3f84acc902385d5ae8c5849 676x471 15.10.2021 (Webnoviny.sk) - Počet obetí piatkového samovražedného bombového útoku na šiitskú mešitu plnú veriacich v juhoafganskej provincii Kandahár stúpol na najmenej 47 mŕtvych.


Ako uviedlo hnutie Taliban, pri explóziách utrpelo zranenia minimálne 70 ďalších osôb. Predtým hovorca Talibanu Bilal Karími hlásil 32 mŕtvych a 68 zranených.

Nešťastie sa stalo týždeň po tom, čo pri bombovom útoku Islamského štátu prišlo o život v šiitskej mešite na severe Afganistanu 46 ľudí.

Ďalšie krviprelievanie vyvoláva obavy, že Islamský štát, nepriateľ Talibanu i Západu, sa usiluje o posilnenie svojho postavenia v Afganistane.

Piatkové modlitby v mešitách zvyčajne priťahujú stovky ľudí. Podľa očitých svedkov nastali dovedna štyri explózie - dve vonku a dve vo vnútri. Jeden útočník údajne odpálil výbušniny pred vchodom a ďalší to urobil medzi veriacimi priamo v mešite. Tretieho podozrivého útočníka zastrelila bezpečnostná služba pred mešitou.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ďalšia šiitská mešita v Afganistane bola terčom bombového útoku, ktorý usmrtil desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Súd schválil dohodu o vine a treste pre bývalého okresného funkcionára ĽSNS Michala Buchtu
<< predchádzajúci článok
Nová FABIA bude súčasťou módneho sviatku Fashion LIVE!