Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. marca 2023

Daň na lieh sa zvyšuje o 30 percent, na dva druhy alkoholu sa však nevzťahujeSpotrebná daň na alkohol sa od začiatku apríla zvyšuje o 30 percent. Zvýšenie dane sa týka len liehu, nevzťahuje sa na pivo a víno. Vyplýva to z novely zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ktorá ...Zdieľať
gettyimages 513470194 676x451 31.3.2023 (SITA.sk) - Spotrebná daň na alkohol sa od začiatku apríla zvyšuje o 30 percent. Zvýšenie dane sa týka len liehu, nevzťahuje sa na pivo a víno. Vyplýva to z novely zákona o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ktorá nadobudne účinnosť od 1. apríla tohto roka.


Nárast sadzby spotrebnej dane na lieh schválil parlament ešte koncom minulého roka na návrh poslanca za hnutie OĽaNO Milana Vetráka. Návrh zdôvodnil zámerom zabezpečiť dodatočné finančné zdroje na financovanie základných verejných funkcií štátu, ako je napríklad vzdelávanie, či hmotné zabezpečenie zamestnancov verejného sektora.


Zdroj: SITA.sk - Daň na lieh sa zvyšuje o 30 percent, na dva druhy alkoholu sa však nevzťahuje © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Finportal pre reality: Nie sme realitná platforma, sme partner pre realitné kancelárie
<< predchádzajúci článok
V Dolnom Rakúsku zaznamenali zemetrasenie s magnitúdom 4,2