Dane tento rok zaplatí viac daňovníkov
Počet subjektov evidovaných na jednotlivých druhoch daní v tomto roku vzrástol. Najvýraznejší nárast počtu daňovníkov zaznamenalo Daňové riaditeľstvo SR pri dani z motorových vozidiel, a to o ...
BRATISLAVA 7. októbra (WEBNOVINY) - Počet subjektov evidovaných na jednotlivých druhoch daní v tomto roku vzrástol. Najvýraznejší nárast počtu daňovníkov zaznamenalo Daňové riaditeľstvo SR pri dani z motorových vozidiel, a to o 17,8 % na 288 174 subjektov. K záveru prvého polroka tohto roka medziročne vzrástol aj počet platiteľov dane z pridanej hodnoty o 10 % na 194 673 daňovníkov. Pri dani z príjmov právnických osôb zaznamenalo daňové riaditeľstvo nárast počtu evidovaných subjektov o 8,4 % na 197 976, pričom počet subjektov evidovaných na daň z príjmov fyzických osôb stúpol o 5,3 % na 2 562 172 subjektov. Ku koncu júna tohto roka mierne stúpol aj počet platiteľov dane zo závislej činnosti, a to o 0,7 % na 282 916 osôb. Na druhej strane pokles počtu platiteľov o 1,6 % na 38 705 subjektov zaznamenala daňová správa pri dani vyberanej zrážkou.
V rámci právnických osôb najviac vzrástol počet komanditných spoločností. Podľa údajov zverejnených Daňovým riaditeľstvom SR ich počet k záveru prvého polroka dosahoval 439, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 23,3 %. Výraznejší nárast zaznamenalo riaditeľstvo aj pri spoločnostiach s ručením obmedzených. Ich počet oproti vlaňajšku stúpol o 10 % na 145 934. O jedno percento na 7 425 sa zvýšil aj počet akciových spoločností. Na druhej strane o 0,5 % na 1 248 poklesol počet verejných obchodných spoločností ako aj počet družstiev, ktorých bolo k záveru júna 2 635. Výraznejšie však poklesol počet štátnych podnikov, a to o 9,5 % na 332.
SITA
V rámci právnických osôb najviac vzrástol počet komanditných spoločností. Podľa údajov zverejnených Daňovým riaditeľstvom SR ich počet k záveru prvého polroka dosahoval 439, čo v medziročnom porovnaní predstavuje nárast o 23,3 %. Výraznejší nárast zaznamenalo riaditeľstvo aj pri spoločnostiach s ručením obmedzených. Ich počet oproti vlaňajšku stúpol o 10 % na 145 934. O jedno percento na 7 425 sa zvýšil aj počet akciových spoločností. Na druhej strane o 0,5 % na 1 248 poklesol počet verejných obchodných spoločností ako aj počet družstiev, ktorých bolo k záveru júna 2 635. Výraznejšie však poklesol počet štátnych podnikov, a to o 9,5 % na 332.
SITA
Prečítajte si tiež
- V Atlantiku zachránili 134 migrantov, na člne sa pokúšali dostať na Kanárske ostrovy
- Fica teší rozhodnutie opäť sa zaoberať „darom“ Ukrajine a hovorí o ostrej výmene názorov so Žilinkom, generálny prokurátor však tvrdí niečo iné – VIDEO
- Poprad zvíťazil v Bratislave a na čele extraligovej tabuľky má pred reprezentačnou pauzou náskok 4 bodov – VIDEO
- Tréner Országh urobil pred zrazom reprezentácie viacero zmien v kádri, na Nemecký pohár necestujú Lantoši ani Tamáši
- Európski spojenci sa obávajú Trumpovej odvety po voľbách. V hre je ďalšie sťahovanie amerických vojakov