25. novembra 2008

Demitra prihrával na víťazný gól Vancouveru

Hokejový útočník Pavol Demitra prihrával v 3. min predĺženia na víťazný gól Vancouveru v pondelkovom zápase NHL doma s Detroitom. Canucks vyhrali nad Red Wings aj bez brankára Roberta Luonga 3:2, ...

NEW YORK 25. novembra (WEBNOVINY) - Hokejový útočník Pavol Demitra prihrával v 3. min predĺženia na víťazný gól Vancouveru v pondelkovom zápase NHL doma s Detroitom. Canucks vyhrali nad Red Wings aj bez brankára Roberta Luonga 3:2, víťazný gól strelil Sami Salo v presilovej hre. Demitra dosiahol šiestu gólovú prihrávku v sezóne a celkovo 13. kanadský bod. Bodovo naprázdno vyšiel zo súboja Marián Hossa, ktorý na domácu bránku vyslal tri strely a po zápase ho za jeho aktivitu počas takmer dvadsiatich minút pobytu na ľade vyhlásili za druhú hviezdu. V desiatom zápase v rade sa v bránke Colorada predstavil Peter Budaj, po troch inkasovaných góloch zo šestnástich striel hráčov Anaheimu ho po dvoch tretinách vystriedal Andrew Raycroft. Tím Avalanche, ktorý nastúpil opäť bez kapitána Joea Sakica, napokon prehral v Anaheime 1:4. Zo Slovákov v pondelok bodoval ešte Milan Jurčina, ktorý prihrával na gól Alexandrovi Ovečkinovi. Odchovanec liptovskomikulášskeho hokeja dosiahol tretí bod v sezóne (1+2). Washington v Minnesote prehrával 0:4, troma gólmi v posledných šiestich minútach prehru iba skorigoval. Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL: New York Rangers - Phoenix 4:1 (1:1, 1:0, 2:0) Philadelphia - Dallas 4:3 (2:1, 1:2, 1:0) Florida - Carolina 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) Vancouver - Detroit 3:2 po predĺžení (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0) - Pavol Demitra (VAN) 0+1 Montreal - New York Islanders 3:4 po sam. nájazdoch (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0, 0:1) Anaheim - Colorado 4:1 (2:0, 1:0, 1:1) Minnesota - Washington 4:3 (1:0, 1:0, 2:3) - Milan Jurčina (WAS) 0+1 SITA