Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

05. mája 2006

Derniéra muzikálu Rebelové priniesla množstvo prekvapeníŠtvrtková rozlúčka divadla Nová scéna s kultovým muzikálom režiséra Filipa Renča Rebelové priniesla množstvo prekvapení nielen divákom, ale aj samotným hercom. Posledné, v poradí 51. ...Zdieľať

BRATISLAVA 5. mája (WN/SITA) - Štvrtková rozlúčka divadla Nová scéna s kultovým muzikálom režiséra Filipa Renča Rebelové priniesla množstvo prekvapení nielen divákom, ale aj samotným hercom. Posledné, v poradí 51. predstavenie, ktoré sa na doskách bratislavského divadla objavovalo viac ako rok, najviac okorenili dvojičky Veronika a Daniela Nízlové, ktoré spolu s Mirkou Partlovou alternujú hlavnú postavu Terezy. V neočakávanom momente sa totiž na scéne objavili obe, čo niekoľkokrát neovládateľne rozosmialo predstaviteľa ich divadelného otca Pavla Topoľského. "Prvé, čo mi napadlo bolo, kto to celé vymyslel. Najprv som si myslel, že moja muzikálová partnerka Zuzana Tlučková, ale keď sa ma neskôr spýtala, či to bol môj nápad, vedel som, že je za tým niekto iný," povedal pre agentúru SITA Topoľský. Herec tvrdí, že takáto situácia sa dá profesionálne uhrať, no v žiadnom prípade nie na derniére. Pod nápad, že sa na pódiu objavia obe herečky a speváčky z dua Tweens sa podpísala Lucia Vráblicová, ktorá si zahrala učiteľku. "Keď to pán Topoľský zistil, začal na mňa trošku útočiť, prečo som mu to nepovedala. V skutku som však naozaj nevedela, na ktorom mieste udrie tento súdok, ale asi aj keby som to vedela, tak mu to nepoviem," reagovala Vráblicová. Divákov okrem početných vtipných poznámok pobavil aj moment, keď sa pri jednej scénke zaseklo koliesko z postele do škáry a nebolo ju tak možné odtlačiť zo scény. Za pomoci Šimona, herca Jána Slezáka, sa to však napokon podarilo. Predstaviteľ hlavnej postavy rozosmial publikum aj v momente, keď ho "zatýkali" policajti. "Pôvodne som sa im mal poddať a odísť s nimi, vychutnal som si, že ma z toho javiska len tak ľahko nedostali. Chalani mi už šuškali, aby som prestal, lebo najprv som plánoval, že ma z pódia nedostanú ani počas nasledujúcej choreografie," priznal sa Slezák.

Príbeh zo 60. rokov ponúkal prostredníctvom hudby, tanca, humoru a lásky, ktorá je hlavnou líniou muzikálu, pohľad do obdobia, ktoré zásadným spôsobom ovplyvnilo osudy celej jednej generácie a prinieslo nezabudnuteľný hudobný a výtvarný štýl. Na javisku sa v úlohe maturantky predstavili Terezy dvojičky Daniela a Veronika Nízlové, pričom Ján Slezák stvárnil zaľúbeného Šimona na úteku z povinnej vojenskej základnej služby. Vystúpili aj Betka Stanková, či Anna Repková. Okrem nich sa počas účinkovania Rebelov na Novej scéne predstavili Marta Potančoková, Zuzana Tlučková, Róbert Halák, Jaromír Nosek, Ivan Šándor, Tomáš Horváth, Berco Balogh, Martin Kaprálik, Pavol Topoľský, Stano Král, Juraj Ďurdiak, Karol Čálik, Ivo Heller a ďalší.

FOTO:SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Polícia rozložila skupinu vykrádačov hniezd dravých vtákov
<< predchádzajúci článok
Microsoft chce Google predbehnúť na trhu online reklamy s novým softvérom

Derniéra muzikálu Rebelové priniesla množstvo prekvapení - diskusné fórum čitateľov