24. októbra 2013

Detroit aj s Tatarom nestačil na Ottawu, Chára sa tešil z výhry

Dvaja slovenskí hokejisti sa v noci na štvrtok predstavili v zámorskej NHL.

New York 24. októbra (TASR) - Dvaja slovenskí hokejisti sa v noci na štvrtok predstavili v zámorskej NHL.

Ani jeden z nich sa do bodových štatistík ale nezapísal a z výhry sa tešil len obranca Bostonu Zdeno Chára.

Jeho tím vyhral na ľade Ottawy 5:2 a kapitán "medveďov" bol tradične najvyťaženejším hráčom, keď na ľade strávil takmer 23 minút. Počas nich sa prezentoval štyrmi strelami a jedným plusovým bodom. Tri body víťazov (2+1) si na svoje konto pripísal Milan Lucic, po dve asistencie Jarome Iginla a David Krejčí.

V druhom zápase Detroit utŕžil doma debakel 1:6 s Ottawou. Bol pri ňom aj Tomáš Tatar, ktorý za takmer 14 minútového pobytu na ľade ohrozil súperovho brankára troma strelami. Po dva góly Ottawy dali Jason Spezza a Bobby Ryan.