27. marca 2007

Detroit po víťazstve nad Denverom s istotou play off

Detroit sa v noci z pondelka na utorok stal prvým postupujúcim do play off NBA z Východnej konferencie. Dopomohla mu k tomu výhra nad Denverom v domácom prostredí, ktorá sa zrodila po predĺžení. Denver ...

NEW YORK 27. marca (WEBNOVINY) - Detroit sa v noci z pondelka na utorok stal prvým postupujúcim do play off NBA z Východnej konferencie. Dopomohla mu k tomu výhra nad Denverom v domácom prostredí, ktorá sa zrodila po predĺžení. Denver bol blízko k víťazstvu, keď 1,5 sekundy pred koncom vhadzoval loptu v strede ihriska. Avšak Tayshaun Prince vypichol krátku prihrávku Marcusa Cambyho a rýchlu akciu zakončil spolu so záverečným klaksónom Rasheed Wallace. Ten pridal dôležité body aj v predĺžení a pomohol tak svojmu tímu k víťazstvu 113:109. „Strieľali sme podobne po celý zápas a nie veľmi nám to vychádzalo. Ale tá posledná vyšla,“ povedal po zápase 32-ročný Wallace, ktorý si pripísal v zápase dohromady 22 bodov. O 12 bodov tak zaostal za najlepším strelcom duelu Chaunceym Billupsom, ktorý okrem 34 bodov zaznamenal aj 10 asistencií. V Salt Lake City sa stretli domáci Jazz s Washingtonom a takmer 20-tisíc divákov tu videlo najlepší individuálny výkon celého pondelňajšieho programu NBA v podaní Carlosa Boozera, ktorý nastrieľal súperovi 41 bodov a doskočil 16 lôpt. „Využíval som svoju energiu a prehľad a často som bral zodpovednosť do svojich rúk. Dnes to išlo,“ zhodnotil krátko svoj výkon 25-ročný hráč. „Nevidel som ho takto hrať veľmi dlho. Doskakoval lopty, bránil, a samozrejme strieľal koše,“ pochválil výkon svojho spoluhráča Derek Fisher, ktorý zaznamenal 10 bodov. Prehrou 97:103 Wizards skončili ťažkú sériu piatich zápasov za sedem dní s bilanciou 1-4. „Hrali sme tvrdo, ale to nestačilo. Nastúpili sme proti dobrým tímom, ktoré bojujú do poslednej sekundy a vyšli sme väčšinou na prázdno,“ zhrnul náročný týždeň Gilbert Arenas, ktorý Utahu strelil 32 bodov.

Basketbalisti Golden State po nedeľňajšej prehre v Los Angeles s domácimi Lakers nestačili tentoraz na vlastnom ihrisku na San Antonio a prehrali vysoko 89:126. Warriors strácali po celý priebeh zápasu, v polčase bola ich strata už 19-bodová. Nestačili najmä na trio Tim Duncan, Tony Parker a Michael Finley, ktorí strelili zhodne po 20 bodov. San Antonio tak vyhralo štvrtý zápas v rade a okupuje tretiu priečku tabuľky Západnej konferencie. V Miami Shaquille O`Neal prepisoval historické tabuľky, keď sa svojím 11. bodom v zápase dostal na 12. miesto historickej tabuľky strelcov pred Reggieho Millera. Shaq napokon nazbieral v dueli 22 bodov a výraznou mierou sa zaslúžil o víťazstvo Heat nad Atlantou 106:89. V New Yorku vyhralo dôležitý zápas Orlando, ktoré sa pohybuje vo vyrovnanejšej Východnej konferencii na hranici postupu do play off. Domácim Knicks nestačilo k víťazstvu ani 32 bodov Stephona Marburyho, Magic zodpovednou tímovou hrou napokon po dramatickom závere zvíťazili 94:89. Phoenix mohol odčiniť nedeľňajšiu prehru v Sacramente hneď v pondelok pred svojimi divákmi s Memphisom a už v polčase bolo jasné, že zabrániť mu v tomto úsilí bude nesmierne ťažké. Grizzlies na to nestačili a kapitulovali v pomere 87:105. V Chicagu domáci Bulls okrem prvej štvrtiny prevyšovali svojho súpera z Portlandu a zásluhou 38 bodov Luola Denga zvíťazili 100:89, prekvapenie sa zrodilo v Bostone, kde domáci potvrdili, že je ťažké od nich niečo očakávať a vyhrali nad mierne favorizovaným Torontom 95:87 a Houston podľa očakávaní zdolal Milwaukee 106:87 zásluhou výborných nástupov na obidva polčasy.

Výsledky - pondelok:

New York - Orlando 89:94

Najviac bodov: Marbury 32, Curry 17, Balkman 9 - Türkoglü a J. Nelson po 18, Battie 14, štvrtiny: 21:23, 28:22, 15:25, 25:24, 19 763 divákov

Miami - Atlanta 106:89

Najviac bodov: S. O`Neal 22 (11 doskokov), Posey 19, Jason Williams 14 - S. Stoudamire 22, Josh Smith 20, Marvin Williams 14, štvrtiny: 28:22, 29:30, 25:17, 24:20, 19 600 divákov

Detroit - Denver 113:109 po predĺžení

Najviac bodov: Billups 34 (10 asistencií), R. Wallace 22, McDyess 20 (11 doskokov) - Camby 24 (13 doskokov), Nené (17 doskokov) a J. R. Smith po 21, štvrtiny: 26:13, 16:31, 29:27, 27:27 - 15:11, 22 076 divákov

Boston - Toronto 95:87

Najviac bodov: Pierce 23, A. Jefferson 22, Delonte West 18 - T. J. Ford 28, A. Parker 16, Bosh 15 (11 doskokov), štvrtiny: 22:19, 20:19, 23:18, 30:31, 14 708 divákov

Chicago - Portland 100:89

Najviac bodov: Deng 38, Hinrich 21 (12 asistencií), Gordon 17 - Aldridge 20, Z. Randolph 17, Webster 14, štvrtiny: 25:31, 16:14, 28:18, 31:26, 21 834 divákov

Houston - Milwaukee 106:87

Najviac bodov: Jao a McGrady po 22, Alston a Head po 13 - Redd 26, Ch. Bell 20, Patterson 16, štvrtiny: 33:20, 20:25, 28:15, 25:27, 14 287 divákov

Utah - Washington 103:97

Najviac bodov: Boozer 41 (16 doskokov), Okür a D. Williams (13 asistencií) po 16 - Arenas 32, Stevenson 21, Jamison 20, štvrtiny: 13:18, 22:23, 35:30, 33:26, 19 911 divákov

Phoenix - Memphis 105:87

Najviac bodov: R. Bell 29, Stoudemire 27 (12 doskokov), Barbosa 12 - Gasol 21 (10 doskokov), Gay 13, Warrick, Kinsey a Dahntay Jones po 12, štvrtiny: 31:27, 27:16, 22:21, 25:23, 18 422 divákov

Golden State - San Antonio 89:126

Najviac bodov: B. Davis a M. Ellis po 17, S. Jackson 12 - Duncan, T. Parker a Finley po 20, štvrtiny: 30:36, 24:37, 12:29, 23:24, 18 207 divákov.