Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

08. októbra 2019

Deutsche Bank údajne zruší v Nemecku zhruba 9000 pracovných miestNa snímke sídlo Deutsche Bank vo Frankfurte nad Mohanom.Zdieľať
Na snímke sídlo Deutsche Bank vo Frankfurte nad Mohanom. Foto: TASR/AP
Frankfurt nad Mohanom 8. októbra (TASR) - Deutsche Bank v utorok vyhlásila, že je príliš skoro na to, aby sa vyjadrila k podrobnostiam o svojich plánoch na zrušenie 18.000 pracovných miest. Reagovala tak na informáciu agentúry Bloomberg, podľa ktorej polovica z týchto škrtov sa očakáva v Nemecku.


„Je priskoro hovoriť o podrobnostiach. Taktiež sa nevyjadrujeme ku konkrétnym regiónom a lokalitám,“ uviedla banka svojom vo vyhlásení.

Vedenie banky už predtým, bez toho, aby bolo konkrétnejšie, naznačilo, že významná časť pracovných miest bude zrušená v Nemecku.

Bloomberg s odvolaním sa na ľudí oboznámených s touto záležitosťou v utorok informoval, že v Nemecku bude zrušených približne polovica z plánovaných 18.000 pracovných miest, pretože banka sa snaží stlačiť náklady svojej maloobchodnej divízie.

Najväčšia nemecká banka začiatkom júla po zasadnutí dozornej rady vo Frankfurte nad Mohanom oznámila rozsiahly 3,5-ročný plán reštrukturalizácie v hodnote približne 7,4 miliardy eur. Jeho súčasťou je aj zrušenie takmer pätiny, teda približne 18.000 pracovných miest, a to najmä v zahraničnej obchodnej a investičnej divízii. Všeobecne sa očakáva, že sa táto reštrukturalizácia dotkne najmä pobočiek v Spojených štátoch a Európe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dopravný podnik Bratislava opäť predĺžil tender na 85 nových autobusov
<< predchádzajúci článok
Ústavnoprávny výbor súhlasí, aby škôlky prijali len zaočkované deti

Deutsche Bank údajne zruší v Nemecku zhruba 9000 pracovných miest - diskusné fórum čitateľov