Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

31. augusta 2009

Diaľničný úsek Mengusovce-Jánovce od štvrtka v plnom profileVo štvrtok 3. septembra sprejazdní Národná diaľničná spoločnosť, a.s. druhý polovičný profil úseku diaľnice D1 Mengusovce-Jánovce. Ako informovala diaľničná spoločnosť, spomínaný úsek je ...Zdieľať
BRATISLAVA 31. augusta (WEBNOVINY) - Vo štvrtok 3. septembra sprejazdní Národná diaľničná spoločnosť, a.s. druhý polovičný profil úseku diaľnice D1 Mengusovce-Jánovce. Ako informovala diaľničná spoločnosť, spomínaný úsek je dlhý 11,620 kilometrov. Úsek diaľnice D1 Mengusovce – Jánovce bol v polovičnom profile odovzdaný do predčasného užívania už v decembri minulého roka.


Stavba spomínaného úseku je súčasťou diaľničného ťahu D1. Hlavným významom tohto diaľničného úseku je prevzatie tranzitnej dopravy z mesta Poprad a úseku cesty medzi obcami Jánovce - Hozelec s vysokou nehodovosťou. Úsek začína za križovatkou "Matejovce" a končí za odbočením dočasného pripojenia diaľnice D1 na cestu pred obcou Spišský Štvrtok. Stavba sa začala realizovať v polovičnom profile, v roku 2007 bola dodatkom doplnená výstavba tohto diaľničného úseku aj o druhý polprofil.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Británia poskytne Medzinárodnému menovému fondu 11 miliárd dolárov
<< predchádzajúci článok
Barmanská putovná kniha smeruje do Bratislavy