Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

07. novembra 2007

Dielo Henriho Matissa predali za vyše 80 miliónov korúnDielo Henriho Matissa z roku 1937 L'Odalisque, Harmonie Bleu predali za viac než 80 miliónov slovenských korún. Celkový výťažok približne 9 miliárd Sk v utorňajšej dražbe predstavuje pre aukčnú ...Zdieľať

BRATISLAVA 7. novembra (WEBNOVINY) - Dielo Henriho Matissa z roku 1937 L'Odalisque, Harmonie Bleu predali za viac než 80 miliónov slovenských korún. Celkový výťažok približne 9 miliárd Sk v utorňajšej dražbe predstavuje pre aukčnú sieň Christie's druhú najvyššiu dosiahnutú čiastku za predaj výtvarného umenia. Obraz Picassovej manželky Femme accroupie au costume turc (Jacqueline) z roku 1955 vydražili za takmer 700 miliónov Sk. Organizátori ponúkli aj iné svetoznáme maľby, ako napríklad Les Quatre Saisons od Camilla Pissarra z roku 1872, ktorého cena sa vyšplhala na 330 miliónov a Paulovo Signacovo dielo z roku 1889 Cassis, Cap Canaille, ktoré ocenili v prepočte na približne 320 miliónov Sk.

Matissovo dielo už v minulosti dosiahlo rekord, keď obraz s názvom Danseuse dans le fauteuil, sol en damier predali v londýnskej sieni Sotheby's v júni za asi pol miliardy Sk.

SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Dubček bol symbolom demokracie a sociálnej spravodlivosti
<< predchádzajúci článok
Začalo sa stavebné konanie na bytovku pre obete požiaru