Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

13. júna 2018

Do testovania IT zručností sa zatiaľ zapojilo viac ako 18.000 ľudíOd spustenia najväčšieho testovania IT zručností na Slovensku sa do testovania zatiaľ zapojilo viac ako 18.000 žiakov a študentov základných, stredných ...Zdieľať
Ilustračné foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa
Bratislava 13. júna (TASR) – Od spustenia najväčšieho testovania IT zručností na Slovensku sa do testovania zatiaľ zapojilo viac ako 18.000 žiakov a študentov základných, stredných a vysokých škôl. TASR o tom informoval Juraj Kadáš z IT Asociácie Slovenska.


Test pre stredné a vysoké školy vyplnilo 8195 riešiteľov, do testovania pre žiakov základných škôl sa zapojilo 10.170 riešiteľov. Podľa priebežných výsledkov predstavuje priemerná úspešnosť v kategórii stredných a vysokých škôl 37 percent, o niečo lepšie sú na tom žiaci základných škôl, ich priemerná úspešnosť predstavuje 45 percent.

"Teší ma, že priemerná úspešnosť v prípade základných škôl je zatiaľ vyššia ako minulý rok, no zároveň je pre mňa alarmujúce, že priemerná úspešnosť testovania stredoškolákov je v tejto chvíli výrazne nižšia v porovnaní s minulým rokom. Podľa všetkého sa na tom podieľa aj nedostatočná úroveň výučby matematiky a informatiky na základných a stredných školách," uviedol k priebežným výsledkom testovania prvý viceprezident IT Asociácie Slovenska Mário Lelovský.

V testovaní sa zatiaľ najviac darí stredoškolákom a vysokoškolákom z Bratislavského kraja, dosiahli priemernú úspešnosť 41 percent, na druhom mieste sú riešitelia z Prešovského kraja s priemernou úspešnosťou 40 percent. Najväčšiu úspešnosť v prípade testu pre stredné školy riešitelia zaznamenali v kategórii internet, pohybuje sa na úrovni 59 percent. "Vážne nedostatky však žiaci základných škôl majú s riešením úloh týkajúcich sa bezpečnosti a počítačových systémov, kde zaznamenali len 21-percentnú úspešnosť. Najviac riešiteľov testu pre stredné školy je zatiaľ v Žilinskom kraji, je ich 1990," povedal Kadáš.

Do testu sa zapojilo viac ako 10.000 žiakov základných škôl, priemerná úspešnosť sa pohybuje v rozmedzí od 41 percent (Banskobystrický kraj) do 52 percent (Bratislavský kraj). "Najviac žiakov - 1795 – sa do IT Fitness Testu zapojilo v Žilinskom kraji. Žiakom základných škôl sa najviac darí v kategórii internet, úspešnosť testovania dosahuje 61 percent," priblížil Kadáš. Najhoršie sa im zatiaľ darí v kategórii bezpečnosť a informačné systémy, kde žiaci základných škôl dosiahli úspešnosť 36 percent.

Testovanie IT zručností na Slovensku potrvá do 30. júna, zapojiť sa do neho môže každý bez ohľadu na vek, skúsenosti s IT či profesijné zameranie na webe wwww.itfitness.sk.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Z približne 20 druhov kliešťov je najnebezpečnejší kliešť obyčajný
<< predchádzajúci článok
Kanadský parlament hlasoval proti obnoveniu vzťahov s Iránom

Do testovania IT zručností sa zatiaľ zapojilo viac ako 18.000 ľudí - diskusné fórum čitateľov