23. júla 2012

Dominika Cibulková oslávila titul na šmykľavke

Slovenská tenistka Dominika Cibulková netradičným spôsobom oslávila svoj triumf na turnaji WTA v kalifornskom Carlsbade. Po nedeľňajšom finálovom víťazstve 6:1, 7:5 nad Francúzkou Marion ...

dominika cibulkova vyhrala turnaj v car CARLSBAD 23. júla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Dominika Cibulková netradičným spôsobom oslávila svoj triumf na turnaji WTA v kalifornskom Carlsbade.

Po nedeľňajšom finálovom víťazstve 6:1, 7:5 nad Francúzkou Marion Bartoliovou sa spustila po šmykľavke do bazéna.

Triumf tak oslávila sklzom po tobogane do vody: "Hrá sa v rekreačnom rezorte, je tu veľa bazénov. Organizátori za mnou prišli, že chcú zaviesť tradíciu. Ja, že jasné! A už som aj išla - oblečená rovno z dvorca, ešte aj v teniskách!"

Dvojka podujatia v Carlsbade Cibulková si odnáša na OH do Londýna, kde bude nasadená, 470 bodov do renkingu, v ktorom sa v pondelok posunie zo 14. na 13. miesto (už bola aj na 12. pozícii), a prémiu 96 000 USD. Zdolanej jednotke "pavúka" Bartoliovej (10., v minulosti aj 7. post) patrí 320 bodov a 53 000 dolárov.

Zhodou okolností Cibulková aj krátko pred štartom na olympijských hrách 2008 v Pekingu bola vo finále na podujatí WTA, a to v Montreale. Vtedy však uhrala len tri gemy proti Ruske Dinare Safinovej.