05. novembra 2009

Druhá prehra na turnaji majsteriek znamena pre Szávayovú stop

Vo štvrtkovom treťom stretnutí na novoutvorenom Turnaji majsteriek WTA Tour na indonézskom ostrove Bali (4. - 8. novembra, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) zvíťazila v základnej B-skupine Španielka ...

BALI 5. novembra (WEBNOVINY) - Vo štvrtkovom treťom stretnutí na novoutvorenom Turnaji majsteriek WTA Tour na indonézskom ostrove Bali (4. - 8. novembra, dotácia 600 000 USD, tvrdý povrch v hale) zvíťazila v základnej B-skupine Španielka María José Martínezová-Sánchezová nad Maďarkou Ágnes Szávayovou za 111 minút 4:6, 6:4, 6:0. Kým pre Martínezovú-Sánchezovú to bol vstupný zápas na turnaji, Szávayová zaznamenala už druhú prehru a s turnajom sa po základnej skupine lúči.

Dvadsaťsedemročná Sánchezová-Martínezová je jedinou hráčkou, ktorá minulý týždeň účinkovala na "veľkých" MS WTA Tour v Dauhe a teraz sa predstavuje na "malom" šampionáte na Bali. Španielska univerzálka si v Katare navyše vybojovala titul vo štvorhre po boku krajanky Nurie Llagosterovej-Vivesovej a teraz má v Indonézii šancu na postup do semifinále vo dvojhre. O víťazke B-skupiny v areáli International Convention Centre v lokalite Nusa Dua rozhodne jej piatkový súboj s Austrálčankou Samanthou Stosurovou.

B-skupina:
María José Martínezová-Sánchezová (6-Šp.) - Ágnes Szávayová (9-Maď.) 4:6, 6:4, 6:0 za 111 minút