24hod.sk    Šport    ZOH v Kanade 2010

21. februára 2010

Druhé zlato pre Neunerovú, Kuzminová ôsma

Víťazkou pretekov biatlonistiek na 12,5 km s hromadným štartom na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri sa stala Nemka ...

Magdalena Neunerová

VANCOUVER 21. februára  - Víťazkou pretekov biatlonistiek na 12,5 km s hromadným štartom na XXI. zimných olympijských hrách v kanadskom Vancouveri sa stala Nemka Magdalena Neunerová. Na týchto ZOH po stíhacích pretekoch získala už svoje druhé zlato, v šprinte bola druhá. Striebro si vybojovala minuloročná majsterka sveta v tejto disciplíne Ruska Oľga Zajcevová, ktorá bola o 5,5 sekundy pomalšia. Nemecký úspech zvýraznila Simone Hauswaldová, ktorá zaostala o 7,3 s. Slovenská reprezentantka Anastasia Kuzminová skončila ôsma, do cieľa dobehla 43,3 s za novou olympijskou víťazkou.