23. marca 2009

Druhý titul pre Nadala v Indian Wells

Španielsky tenista Rafael Nadal potvrdil pozíciu najvyššie nasadeného hráča a stal sa víťazom úvodného turnaja prestížnej série ATP World Tour Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells (dotácia 4,5 ...

INDIAN WELLS 23. marca (WEBNOVINY) - Španielsky tenista Rafael Nadal potvrdil pozíciu najvyššie nasadeného hráča a stal sa víťazom úvodného turnaja prestížnej série ATP World Tour Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells (dotácia 4,5 milióna USD, tvrdý povrch Plexipave vonku). Nadal si vo finále poradil so štvrtým nasadeným Britom Andym Murrayom za 80 minút 6:1, 6:2 a po roku 2007 získal svoj druhý titul v Indian Wells. Nadal vyhral po Australian Open v Melbourne aj dotáciou zatiaľ druhý najväčší turnaj v roku 2009 a čoraz suverénnejšie kraľuje mužskému svetovému tenisu. Za svoj celkovo 33. singlový titul v kariére a trinásty z vyššej kategórie World Tour Masters zinkasoval 605 500 USD a 1000 bodov do rebríčka ATP.

Nadal sa od prvých úderov oveľa lepšie ako Murray vyrovnal s náročnými podmienkami na centrálnom dvorci pred 16 000 divákmi v Indian Wells Tennis Garden, kde hru obom hráčom strpčoval nepríjemný vietor. V prvom sete od stavu 1:1 španielsky ľavák trochu zakríknutému súperovi nepovolil ani gem a v druhom dejstve bol zasa Nadal od brejku na 3:2 opäť pánom na veternom dvorci. Šampión celkovo zahral 13 víťazných úderov, 17 nevynútených chýb a využil 4 z 5 brejkových príležitostí. Škótova bilancia hovorí iba o 6 víťazných úderoch a 22 nevynútených chybách. Za celý zápas sa nedostal k jedinému brejkbalu a v závere už totálne rezignoval.
Dvadsaťdvaročný rodák z Manacoru Nadal si vylepšil bilanciu s o rok mladším Murrayom na 6:2 a revanšoval sa mu za tohtoročnú prehru z finále turnaja v Rotterdame, ale aj minuloročné zaváhanie v semifinále US Open v New Yorku.