Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. septembra 2007

Dunaj v určitých úsekoch kulminuje, hasiči bez výjazdovRieka Dunaj v Bratislave a v Devíne kulminuje. Ako ďalej pre agentúru SITA povedal Pavel Virág zo Slovenského vodohospodárskeho podniku v Bratislave, v Medveďove je rieka po kulminácii. "V úseku od ...Zdieľať

BRATISLAVA 9. septembra (WEBNOVINY) - Rieka Dunaj v Bratislave a v Devíne kulminuje. Ako ďalej pre agentúru SITA povedal Pavel Virág zo Slovenského vodohospodárskeho podniku v Bratislave, v Medveďove je rieka po kulminácii. "V úseku od Medveďova po Komárno je hladina na vzostupe," povedal Virág. V Komárne v pondelok večer očakávajú kulmináciu. "Zatvorili zátvorný objekt lodenice, aby sa dala udržať priemerná hladina," povedal námestník riaditeľa Slovenského vodohospodárskeho podniku - Odštepného závodu Bratislava Peter Minárik s tým, že toto opatrenie potrvá približne dva až tri dni. Podľa neho v činnosti sú všetky čerpacie stanice vnútorných vôd, aby aj polia čím skôr vyschli. Podľa Virága d Komárna po štátnu hranicu s Maďarskom, po Štúrovo počas dňa vyhlásili druhý stupeň povodňovej aktivity. Druhý povodňový stupeň platí aj v samotnom meste Štúrovo a od Kolárova po Komárno.

V povodí Váhu nie sú zaznamenané žiadne stupne povodňovej aktivity. "Prietoky na tokoch sú ustálené," informovala Iveta Ďurišková zo Slovenského vodohospodárskeho podniku odštepného závodu v Piešťanoch. Na prítokoch Vážskej kaskády očakávajú mierny pokles vodnej hladiny.

Jiří Žáda z Hasičského a záchranného zboru potvrdil, že hasiči dnes v súvislosti s povodňami zatiaľ nezasahovali. "Na celom Slovensku nebol ani jeden výjazd," uviedol.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
P. Diddy pochválil Britney Spears
<< predchádzajúci článok
Herci spochybňujú autorstvo Williama Shakespeara