Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Auto moto

21. decembra 2006

EK žaluje Poľsko pre podmienky dovozu ojazdených áutEurópska komisia žaluje Poľsko na Európskom súdnom dvore (ESD). Predmetom žaloby sú cestné testy, ktoré musia absolvovať ojazdené motorové vozidlá ešte predtým ako sú v krajine oficiálne ...Zdieľať

BRUSEL 21. decembra (WEBNOVINY) - Európska komisia žaluje Poľsko na Európskom súdnom dvore (ESD). Predmetom žaloby sú cestné testy, ktoré musia absolvovať ojazdené motorové vozidlá ešte predtým ako sú v krajine oficiálne zaregistrované. Tieto testy vhodnosti sú drahšie pre ojazdené autá z dovozu, ako pre ojazdené autá, ktoré pochádzajú priamo z Poľska.

Komisia považuje poľské opatrenia za neoprávnené najmä preto, že nie sú ani potrebné, ani primerané vzhľadom na ciele deklarované poľskými štátnymi orgánmi, ktorými sú ochrana verejného poriadku, verejného zdravia a životného prostredia.

EK podobne žaluje Fínsko pre diskriminačné daňové registrácie uplatňované pre ojazdené vozidlá z dovozu, v porovnaní s ojazdenými autami, ktoré pochádzajú z Fínska.

SITA


   Tlač    Pošli

   

Súvisiace články:


 Dovoz ojazdených áut by sa mal zjednodušiť (24. 10. 2007)nasledujúci článok >>
V sobotu sa začne lyžovačka v Lomnickom sedle
<< predchádzajúci článok
Na hraničnom priechode Vyšné Nemecké čakajú kamióny hodiny