26. augusta 2010

EL UEFA: Odveta Stuttgart - Slovan po polčase 0:1

Futbalisti Slovana Bratislava vedú po prvom polčase štvrtkového odvetného stretnutia play-off (4. predkola) Európskej ligy UEFA 2010/2011 na ihrisku VfB Stuttgart 1:0 a ...

slovanbelehrad Foto: SITA/Nina Bednáriková

STUTTGART 26. augusta (WEBNOVINY) - Futbalisti Slovana Bratislava vedú po prvom polčase štvrtkového odvetného stretnutia play-off (4. predkola) Európskej ligy UEFA 2010/2011 na ihrisku VfB Stuttgart 1:0 a mohli aj výraznejšie.

V 9. min po centri Breznaníka z ľavej strany preloboval Ulreicha šikovnou hlavičkou z 10 m do ľavého horného rohu kapitán hostí Dobrotka. Neskôr Guédé aj Ivana nasmerovali svoje ďalekonosné pokusy len do brvna. Pri najväčšej šanci domácich neprekonal pohotového Putnockého z blízkosti bieleho bodu Gentner, okrem neho postupne pohrozili aj Marica, Didavi a Cacau.

"Belasí" minulý štvrtok v prvom dueli na Pasienkoch podľahli 0:1 po góle striedajúceho Rakúšana Martina Harnika z 88. minúty, takže v tomto dvojzápase o postup do skupinovej fázy druhej najprestížnejšej kontinentálnej klubovej pohárovej súťaže celkovo je momentálne vyrovnaný stav 1:1.

Európska liga 2010/2011 vo futbale - odveta play-off (4. predkola):
VfB Stuttgart - Slovan Bratislava 0:1 po I. polčase (prvý zápas 1:0)
Gól: 9. Dobrotka, ŽK: 18. Breznaník, 34. Sylvestr (obaja Slovan), rozhodujú: Alexej Nikolajev - Tichon Kalugin, Anton Averianov (všetci Rus.)

Stuttgart: Ulreich - Träsch, Boulahrouz, Niedermeier, Molinaro - Kuzmanovič, Gentner - Gebhart, Didavi - Marica, Cacau
Slovan: Putnocký - P. Jánošík, Dobrotka, Saláta, Breznaník - Božič, Guédé - Bagayoko, Grendel, Ivana - Sylvestr