Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Tlačové správy

Elektrina v domácnosti – efektívne a ekologickyO elektrine sa často hovorí, že ju doceníme až vtedy, keď práve vypadne.Zdieľať
Elektrina v domácnosti – efektívne a ekologicky

V roku 2024 navyše riešime ešte inú globálnu otázku – ako vyrobiť elektriny viac a zároveň s čo najnižším zásahom na životné prostredie? Táto výzva sa týka sveta i každého jednotlivca, napríklad aj v prípade, ak riešite elektrinu vo svojom byte, dome, firme či na stavbe.

Efektivita, to zlaté slovo...

Kľúčom je v tomto prípade efektivita. Ak sa bavíme o našej domácnosti, stavbe, chate či fabrike, podstatné je, ako dokáže elektrická sieť rozviesť energiu všade tam, kde je to potrebné, a zároveň, aby celý systém ´nespadol´ pod preťažením. Dobrou pomôckou bude zásuvková rozvodnica, najlepšie istená, ktorá pomôže ochrániť celú sieť pred skratom či preťažením. Zvlášť ak zapájate spotrebiče či prístroje v exteriéri, sú tieto zásuvkové rozvodnice z odolnejšieho materiálu jednoducho nevyhnutné. O efektivite hovoríme preto, že je určite lepšie niečo investovať do poriadnej rozvodnice a istenia, než potom riešiť nestabilitu či preťaženie.

Rozvodné skrine – viac zásuviek na jednom mieste

V prípade, že potrebujete na jednom mieste viac zásuviek či elektrických pripojení, budú rozvodné skrine určite efektívnejším riešením než veľa samostatných zásuviek blízko seba. Takto všetko získavate na jednom mieste, navyše, ak je to znovu v exteriéri či prašnom prostredí, aj s patričnou ochranou pred poškodením či nečistotami. Opäť je to jednoduchšie a účinnejšie riešenie, ktoré môže veľmi pomôcť.

Ekológia môže aj ušetriť

Ako avizujú odborníci, dopyt po elektrine bude rásť, a rovnako bude stúpať tlak na jej výrobu zo zdrojov, ktoré produkujú žiadne alebo minimum emisií. Aj toto môžete aplikovať na svoju domácnosť. Elektrinu už dnes môžete získať ekologicky a zároveň účinne z tepelných čerpadiel, a to pomocou prírode. Ak k tomu pridáte dobrú sieť s rozvodnicami či ističmi, môže to byť na konci naozaj zaujímavé a efektívne riešenie.

Foto: freepik.com


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ruskí vojaci v Doneckej oblasti sťali ukrajinského vojaka, prokuratúru začala s vyšetrovaním
<< predchádzajúci článok
Ústava SR sa v súvislosti s udeľovaním milostí a amnestií meniť nebude