Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. januára 2009

Embraco už mesiac nevyrábaSPIŠSKÁ NOVÁ VES 16. januára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi už viac ako mesiac nevyrába. V polovici decembra zastavili výrobu pre plánovanú celozávodnú dovolenku s tým, že výroba začne 12. ...Zdieľať
SPIŠSKÁ NOVÁ VES 16. januára (WEBNOVINY) – Spoločnosť Embraco Slovakia v Spišskej Novej Vsi už viac ako mesiac nevyrába. V polovici decembra zastavili výrobu pre plánovanú celozávodnú dovolenku s tým, že výroba začne 12. januára. Súčasná plynová kríza však tieto zámery spoločnosti zmenila. "Meškáme s plánovanými zákazkami. Situácia začína byť vážna," informovala SITA hovorkyňa spoločnosti Katarína Držíková. Embraco včera informovalo svojich odberateľov o dôvodoch meškajúcich dodávok a požiadalo ich o trpezlivosť. Firma je pripravená okamžite po zmene odberového stupňa plynu naštartovať výrobu. Takmer 1 900 zamestnancov firmy je momentálne doma na 60 % mzdy. V práci je tento piatok len časť administratívnych pracovníkov. "Je to nepríjemný začiatok nového roka," dodala K. Držíková.


Spoločnosť Embraco Slovakia vyrába kompresory a kondenzačné jednotky pre komerčné a domáce chladenie. Je súčasťou celosvetovej korporácie so sídlom v brazílskom Joinville. Až 95 % svojej produkcie vyváža do západnej Európy a severnej Ameriky. Spoločnosť Embraco Slovakia je najväčším zamestnávateľom v okrese Spišská Nová Ves.

SITA

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Piráti prepustili za výkupné dánsku nákladnú loď
<< predchádzajúci článok
V sobotu sa rozlúčime s básnikom Milanom Rúfusom